Trwa ładowanie...
d47oh1y

Wskaźnik Pengab w marcu wzrósł o 0,2 pkt. do poziomu 27,8 pkt (opis)

25.03. Warszawa (PAP) - Wskaźnik koniunktury bankowej Pengab wzrósł w marcu 2014 roku w stosunku do lutowego pomiaru o 0,2 pkt. do poziomu 27,8 pkt. - poinformował Związek Banków...

d47oh1y
d47oh1y

25.03. Warszawa (PAP) - Wskaźnik koniunktury bankowej Pengab wzrósł w marcu 2014 roku w stosunku do lutowego pomiaru o 0,2 pkt. do poziomu 27,8 pkt. - poinformował Związek Banków Polskich oraz TNS Polska.

Wskaźnik ocen wyniósł 20,9 pkt., czyli w porównaniu do ostatniego odczytu wzrósł o 3,2 pkt., natomiast wskaźnik prognoz spadł o 3,0 pkt. do 34,6 pkt.

"W środowisku bankowym dominuje przekonanie o utrzymaniu obecnego wzrostu aktywności klientów banków na rynku finansowym. Z zachowaniem dotychczasowej dynamiki umacnia się wzrostowy trend na rynku kredytów osób indywidualnych, jak również przedsiębiorstw" - powiedział cytowany w komunikacie Marcin Idzik z TNS Polska.

"W kontekście nadchodzącego półrocza przewiduje się dalszą poprawę sytuacji na wszystkich monitorowanych rynkach, w tym poprawę sytuacji makroekonomicznej kraju. W najbliższym miesiącu oczekiwana jest jednak sezonowa korekta" - dodał.

d47oh1y

Wskaźnik prognoz dla kredytów dla gospodarstw domowych wyniósł w marcu 69 pkt., po spadku o 2 pkt. miesiąc do miesiąca, a wskaźnik oceny dla tego segmentu osiągnął 22 pkt., czyli pozostał na poziomie z ubiegłego miesiąca.

Wskaźnik prognoz dla kredytów podmiotów gospodarczych w marcu wyniósł 34 pkt., po spadku o 2 pkt. w porównaniu do lutego, a wskaźnik ocen osiągnął 13 pkt., rosnąc tym samym o 5 pkt.

W marcowym badaniu ZBP i TNS Polska prognozy dla depozytów gospodarstw domowych wyniosły 19 pkt., po spadku o 1 pkt. wobec lutowego odczytu, a wskaźnik bieżących ocen w tym segmencie wyniósł 17 pkt. i jest wyższy w stosunku do lutego o 3 pkt.

Wskaźnik prognoz dla depozytów podmiotów gospodarczych zanotował w marcu 9 pkt., czyli był 1 pkt. wyższy niż w lutym. Wskaźnik ocen w tym segmencie wyniósł 7 pkt., czyli pozostał na poziomie z lutowego pomiaru.

Poniżej salda ocen, informujące o różnicy między odsetkiem placówek stwierdzających wzrost i spadek, według danych ZBP.

saldo ocen zmiana mdm Kredyty konsumpcyjne 22 -8 Kredyty mieszkaniowe 23 9 Kredyty samochodowe 2 2 Kredyty inwestycyjne 19 13 Kredyty obrotowe 28 16 Depozyty bież. gosp. domowych 27 4 Depozyty bież. przedsiębiorstw 15 4 (PAP)

seb/ osz/

d47oh1y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47oh1y