Trwa ładowanie...
d1vpb86

Wskaźnik wolnych miejsc pracy – Polska tylko przed Cyprem

Odsetek wolnych miejsc pracy w liczbie etatów ogółem jest w Polsce niemal najniższy w Unii Europejskiej. Na każdy tysiąc miejsc pracy w gospodarce przypadają u nas zaledwie cztery wakaty. Pod względem wskaźnika wolnych miejsc pracy wyprzedzamy tylko Cypr, gdzie odsetek ten wynosi 0,2 proc.
Share
Wskaźnik wolnych miejsc pracy – Polska tylko przed Cyprem
Źródło: anyaberkut - Fotolia.com
d1vpb86

Eurostat podał najnowsze dane o wskaźniku wolnych miejsc pracy, który pokazuje procentowy udział wolnych miejsc pracy w ogólnej liczbie miejsc pracy (zagospodarowanych i wolnych) na danym obszarze.

Najwyższy wskaźnik wolnych miejsc pracy w I kwartale 2014 roku osiągnęły Niemcy. Procentowy udział wolnych miejsc pracy w łącznej liczbie zagospodarowanych i wolnych miejsc pracy w tym kraju wyniósł 2,9 proc.

Na kolejnych miejscach uplasowała się Wielka Brytania i Belgia, gdzie wskaźnik osiągnął odpowiednio wartości 2,1 proc. i 2 proc. Najniższą wartość wskaźnika wykorzystania wolnych miejsc pracy, na poziomie 0,2 proc. odnotowano na Cyprze. Polska z wynikiem 0,4 proc. znalazła się nad przedostatnim miejscu za Hiszpanią, Portugalią i Łotwą.

Ile powinieneś zarabiać? Weź udział w Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń i porównaj swoje zarobki z innymi.

d1vpb86

[

]( http://www.wynagrodzenia.pl/obw.php/p.76 )

Tysiące atrakcyjnych ofert pracy w Polsce i za granicą. Kliknij i sprawdź!

d1vpb86

Podziel się opinią

Share
d1vpb86
d1vpb86