Trwa ładowanie...
d2n2lfd

Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury w VII w dół, ale zapowiada ożywienie - BIEC

26.07. Warszawa (PAP) - Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury (WWK), informujący z wyprzedzeniem o przyszłych tendencjach w gospodarce, w lipcu 2013 r. spadł o 0,4 punktu w stosunku...

Share
d2n2lfd

26.07. Warszawa (PAP) - Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury (WWK), informujący z wyprzedzeniem o przyszłych tendencjach w gospodarce, w lipcu 2013 r. spadł o 0,4 punktu w stosunku do czerwca - podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC). BIEC ocenia, że mimo spadku WWK zapowiada wejście gospodarki w fazę ożywienia.

"Niewielkiej korekty wskaźnika należało się spodziewać po bardzo silnym, przekraczającym 4 punkty wzroście, odnotowanym w ubiegłym miesiącu. Tym samym potwierdza się obserwowane w ostatnich miesiącach wygaszanie negatywnych tendencji w gospodarce i zapowiada jej wejście w fazę ożywienia" - napisano w raporcie.

"Nie należy jednak oczekiwać powrotu gospodarki na dynamiczną ścieżkę wzrostu, lecz stopniową odbudowę swego potencjału rozwojowego" - dodano.

"Decydująca dla skali przyszłego ożywienia będzie sytuacja w krajach Unii Europejskiej i nieograniczanie rządowych wydatków na inwestycje" - zaznaczono. (PAP)

fdu/ asa/

d2n2lfd

Podziel się opinią

Share
d2n2lfd
d2n2lfd