Trwa ładowanie...
d3jesk1

"Wśród wskaźników budżetowych na 2010 dla KT może nie być deficytu"

Wśród wskaźników budżetowych na 2010 rok dla Komisji Trójstronnej, którymi zajmie się w poniedziałek 15 czerwca rząd, może nie być danych o przewidywanym na przyszły rok deficycie budżetowym, ale znajdą się punktowe prognozy odnośnie PKB i inflacji średniorocznej - poinformował premier Donald Tusk.
Share
d3jesk1

_ Dyskutowaliśmy nad założeniami do budżetu na rok 2010, bo 15 czerwca ustawowo jesteśmy zobowiązani do przedstawienia założeń do budżetu partnerom społecznym w Komisji Trójstronnej (...), w poniedziałek o godzinie 15 dokończymy _ - powiedział dziennikarzom premier.

_ Dzisiaj na razie rozmawialiśmy o takich widełkach jeśli chodzi o wskaźniki, czyli inflacja i wzrost. I według ministra Rostowskiego uniknęlibyśmy błędów w tej prognozie, gdybyśmy ulokowali ten wynik między 0,5 a 1,3 proc. wzrostu na rok 2010. Oczekuję od ministra finansów, że w poniedziałek, to już musi być na użytek Komisji Trójstronnej, próba trafienia w punkt _ - dodał.

Magdalena Kobos, rzecznik prasowy MF, poinformowała we wtorek PAP, że resort finansów przedstawi w najbliższy poniedziałek na posiedzeniu rządu punktowe wskaźniki do budżetu na przyszły rok.

d3jesk1

Tusk podkreślił także, że deficyt budżetowy nie jest wśród wskaźników, które muszą być przedstawione partnerom społecznym.

Premier po raz kolejny poinformował także, że rząd nie planuje podwyższenia podatków.

Według wstępnych założeń do przyszłorocznego budżetu, przedstawionych na początku maja przez resort finansów, wzrost PKB ma znaleźć się w przedziale 0,5-1,3 proc., zaś inflacja średnioroczna 1,5-1,9 proc.

d3jesk1

Podziel się opinią

Share
d3jesk1
d3jesk1