Trwa ładowanie...
Range Rover Evoque
Range Rover EvoqueŹródło: materiały partnera
28-11-2022 14:33

Wstęp do klasy motoryzacyjnego luksusu – Jaguar F-PACE i Range Rover Evoque

Niemal każdy kierowca chce jeździć SUV-em, a już szczególnie marki uznawanej za ekskluzywną. Czy jednak w czasach wysokich cen i niskiej dostępności samochodów jest to w ogóle możliwe? Jasne – wystarczy sprawdzić ofertę Jaguara i Land Rovera.

Partnerem treści jest Jaguar Land Rover

Ceny samochodów rosną z roku na rok, coraz częściej nawet z kwartału na kwartał. Zarówno za sprawą nowych regulacji, zwiększających liczbę systemów wspomagających wymaganych w seryjnym wyposażeniu, jak i przez szalejącą na świecie inflację czy – w przypadku Polski – utrzymujące się od wielu miesięcy niekorzystne kursy walut. To wszystko sprawia, że zakup nowego samochodu jest coraz bardziej kosztowny, a przecież nie doszliśmy do najważniejszego czynnika zwiększającego cenę, czyli podaży – przerwane łańcuchy dostaw, niska dostępność półprzewodników i długie kolejki oczekujących na odbiór samochodów również wpływają negatywnie na dzisiejszy rynek. Są jednak takie marki, które mimo kryzysu oferują nowe samochody "od ręki".

Prestiż i cena

Chodzi oczywiście o brytyjskie marki klasy luksusowej, które nie tylko na bieżąco dostarczają swoim klientom nowe samochody – także tak popularne modele, jak Jaguar F-PACE i Range Rover Evoque – ale wręcz zachęcają do ich kupowania licznymi akcjami promocyjnymi. Aktualnie ceny opisywanych modeli rozpoczynają się od 329 500 zł w przypadku Jaguara i od 212 400 złotych przy zakupie Range Rovera.

d3qb163

Wiadomo, że samochody tak szanowanych, kultowych marek kosztują więcej niż auta popularne, ale dzięki np. nowoczesnym formom finansowania, można bez problemu jeździć nowym SUV-em płacąc miesięcznie jedynie ułamek ceny samochodu. To sprawia, że można cieszyć się prestiżowym modelem, bez wydawania na niego życiowych oszczędności. Przystępność w zakupie samochodów marek ekskluzywnych dawno nie była tak duża.

Źródło: Mark Fagelson Photography, materiały partnera
Jaguar F-PACE

SUV-y klasy luksusowej w kredycie

Z racji tego, że obie marki tworzą jeden koncern, również produkty finansowane w przypadku obu marek są identyczne – to pozwoliło opracować spójną, atrakcyjna ofertę, bez znaczenia czy poszukuje się wygodnego Range Rovera czy zadziornego Jaguara. W takiej ofercie znajdziemy zarówno produkty finansowe dla małych i dużych firm, jak i dla klientów indywidualnych. Dla tych ostatnich przewidziano dwa różne warianty kredytu, które spełnią wymagania dwóch zupełnie różnych klientów.

Pierwszym jest Kredyt Classic, czyli standardowa oferta, w której po zakończeniu trwania umowy samochód staje się naszą własnością. To finansowanie znane od lat, jednak w przypadku Range Rovera możliwa jest duża dowolność konfiguracji oferty, co pozwala dopasować ją do potrzeb. Przykładowo, kierowca sam wybiera jak wysoką wartość chce wpłacić na początku – im więcej, tym niższe miesięcznie zobowiązania i mniejsze koszty finansowania. Do tego niemal dowolnie kształtuje się długość trwania umowy, bo można zdecydować się na taką trwającą od 6 miesięcy do nawet 10 lat. Co ważne – przez cały czas trwania umowy klient opłaca stałe raty, niezależne od zawirowań stóp procentowych.

Inną ofertą jest Kredyt To Go, którego parametry dobrano tak, aby stanowił pewnego rodzaju kompromis między kredytem, a wynajmem długoterminowym dla klientów indywidualnych. Oznacza to, że w trakcie trwania umowy nie spłaca się całej wartości samochodu, a jedynie kwotę zbliżoną do prognozowanego spadku wartości auta w tym czasie. Dzięki temu płaci się dużo niższe raty (stałe, oczywiście) niż przy klasycznym finansowaniu. Na końcu umowy trzeba jednak wybrać jedną z form jej zakończenia: można spłacić pozostałą wartość auta w całości, podzielić ją na wygodne raty lub bezkosztowo zwrócić auto do salonu, jak po okresie wynajmu. To pozwala co kilka lat wymieniać auto na nowe – oddając jedno i podpisując umowę Kredytu To Go na kolejny model, np. nowszej generacji.

Oba prezentowane SUV-y idealnie sprawdzą się również w biznesie
Źródło: materiały partnera

Ekskluzywne modele idealne dla firm

Oba prezentowane SUV-y idealnie sprawdzą się w biznesie, jako wygodne samochody dla kadry kierowniczej, będące wizytówką firmy. Nic dziwnego, że brytyjskie marki przygotowały ciekawą ofertę dla przedsiębiorców. Do wyboru, ponownie, są dwa warianty – Leasing Classic oraz Leasing To Go. Różnią się one mniej więcej tak, jak opisane wcześniej kredyty. Wersja klasyczna to typowy leasing dla firm, w którym samochód na koniec trwania umowy wykupujemy do majątku firmy za określony wcześniej procent wartości auta. Natomiast wersja To Go ma konstrukcję podobną do wynajmu długoterminowego, więc nie trzeba uiszczać pierwszej wpłaty, płaci się niskie miesięczne raty, wybiera limit przebiegu rocznego i oddaje samochód (ewentualnie wykupuje) nam koniec trwania kontraktu.

d3qb163

Dla klientów indywidualnych i dla firm – wynajem długoterminowy

Najnowocześniejszą i jednocześnie najbardziej kompletną ofertą finansowania jest wynajem długoterminowy, który Range Rover i Jaguar oferują zarówno dla firm, jak i dla klientów indywidualnych! To rzadko spotykana możliwość. Oferta nazywa się Full Service i już sama nazwa zdradza jej najważniejszą cechę, czyli pełną obsługę, jaką klienci otrzymają w ramach umowy. Kierowca wybiera wymarzony samochód jednej z brytyjskich marek, a następnie parametry kontraktu – jego długość (24-60 miesięcy) i roczny limit kilometrów (od 15 do 35 tys. km).

W ramach oferty Full Service kierowca może otrzymać pełen pakiet ubezpieczenia, assistance 24h wraz z samochodem zastępczym, pakiet serwisów na cały okres umowy, serwis opon, a także pełną obsługę po stronie salonu dealera, w którym m.in. umówimy wizytę w serwisie czy załatwimy dokumentację dla towarzystwa ubezpieczeniowego, w przypadku likwidacji szkody. Dzięki temu kierowca korzysta z nowego samochodu i po zakończeniu kontraktu wymienia go na nowy model, a jednocześnie nie zamartwia się formalnościami. To oferta nie tylko pasująca do samochodów tak ekskluzywnych marek, jak Range Rover i Jaguar, ale przede wszystkim skrojona na potrzeby dzisiejszych klientów, szukających swobody korzystania z samochodu i przejrzystej umowy.

Artykuł sponsorowany

Podziel się opinią