Trwa ładowanie...
d38ghj2

Wstrzymana sprzedaż leków na nadciśnienie. Ministerstwo Zdrowia wydało instrukcję dla pacjentów

Sprzedaż niemal 50 różnych leków wstrzymał Główny Inspektorat Farmaceutyczny. Wszystkie to medykamenty na nadciśnienie, które zawierają substancję czynną walsartan z tej samej fabryki z Chin. Ministerstwo Zdrowia radzi pacjentom co w tej sytuacji robić.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wstrzymał sprzedaż już niemal 50 leków
Główny Inspektorat Farmaceutyczny wstrzymał sprzedaż już niemal 50 leków (gif)
d38ghj2

Resort opublikował na swojej stronie internetowej informację dla pacjentów przyjmujących leki zawierające substancję czynną walsartan. Instrukcję wystosował konsultant krajowy w dziedzinie kardiologii prof. dr hab. med. Jarosław Kaźmierczak.

Podkreśla, że w przypadku wstrzymania w obrocie i ewentualnego wycofania z rynku wszystkich produktów zawierających walsartan nie ma zagrożenia dla zdrowia lub życia. Prof. Kaźmierczak wyjaśnia, że na polskim rynku dostępne są inne leki z tej grupy, np. losartan, kandesartan, telmisartan, irbesartan, eprosartan. Pacjentom zaleca się jednak wizytę u swojego lekarza prowadzącego, który zastosuje lek o podobnym działaniu.

Zobacz: Apteka dla aptekarza. To coś niespotykanego w krajach rozwiniętych

Europejska Agencja Leków podejrzewa, że chińska substancja czynna może być zanieczyszczona. Zleciła w tej sprawie dodatkowe badania.

d38ghj2

Listę leków, które zawierają walsartan chińskiego producenta - Zhejiang Huahai Pharmaceutical i zostały wstrzymane, można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego w zakładce "Decyzje i komunikaty".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d38ghj2

Podziel się opinią

Share
d38ghj2
d38ghj2