Trwa ładowanie...
d3sja3i

Kolejny lek na nadciśnienie wstrzymany. GIF wydał decyzję

Z półek w aptekach znika kolejny lek. Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał już ponad 40 podobnych decyzji. Wszystkie medykamenty zawierają substancję sprowadzoną z Chin.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Badana jest chińska substancja w lekach
Badana jest chińska substancja w lekach (gif)
d3sja3i

Tym razem chodzi o tabletki Awalone produkowane przez polską firmę S-LAB. Ta również sprowadzała substancję czynną o nazwie walsartan od chińskiego producenta - Zhejiang Huahai Pharmaceutical.

Sprawa dotyczy już ponad 40 firm - od polskiego Biotonu, przez czeską Zentivę, aż po globalne korporacje takie jak Sandoz.

GIF nie wyklucza, że może być wstrzymana sprzedaż kolejnych leków.

d3sja3i

Skąd wzięły się podejrzenia co do chińskiej substancji? Europejska Agencja Leków dostała informację od jednej z firm farmaceutycznych. Ta wzięła od Chińczyków partię substancji i po wewnętrznych, dodatkowych badaniach stwierdziła, że jest zanieczyszczona.

Zobacz: Ostre starcie w studiu "Money. To się liczy". Poszło o apteki

W związku z podejrzeniami europejska agencja zwróciła się do polskich służb o wstrzymanie partii leków. Prowadzone są dodatkowe badania. Po nich zapadnie decyzja czy lek wycofać, czy ponownie dopuścić do sprzedaży.

d3sja3i

Listę leków, które zostały wstrzymane można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego w zakładce "Decyzje i komunikaty". Do czasu wyjaśnienia sprawy GIF zaleca pacjentom konsultacje lekarskie i dobranie innych medykamentów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d3sja3i

Podziel się opinią

Share
d3sja3i
d3sja3i