WP

Wyciek danych klientów sklepu Neo24.pl. Lepiej zmień hasło do poczty i Facebooka

W niepowołane ręce wpadły dane klientów z bazy sklepu internetowego Neo24.pl. Jeśli byłeś klientem tego sklepu ze sprzętem AGD i tego samego hasła używałeś także w innych serwisach, lepiej szybko zmień swoje dane logowania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Neo24.pl zaleca swoim klientom cykliczną zmianę haseł.
Neo24.pl zaleca swoim klientom cykliczną zmianę haseł. (Fotolia, Fot: Tomasz Zajda)
WP

O wycieku danych poinformowała sama spółka w mailach rozesłanych do klientów, a także we wpisie na swojej stronie internetowej.

"Szanowni Państwo, informujemy, iż na skutek działań osób nieuprawnionych doszło do ujawnienia danych Klientów z archiwalnej (funkcjonującej do dnia 25.10.2017 r.) bazy sklepu internetowego Neo24.pl" - czytamy w informacji dla klientów.

Wideo: wyciek danych z popularnej aplikacji sportowej

WP

"Jest nam niezwykle przykro z powodu zaistniałej sytuacji. Dokładamy wszelkich starań, aby ograniczyć jej skutki" - zapewnia firma.

Wrocławska spółka podkreśla, że w bazie nie było żadnych danych dotyczących płatności, na przykład danych wykorzystywanych do logowania do bankowości elektronicznej, numerów kart kredytowych czy danych podawanych we wniosku kredytowym). "Neo24.pl nie gromadzi tego typu danych" - zapewnia sklep.

Firma deklaruje, że ochrona danych jej klientów jest dla niej "sprawą najwyższej wagi" i wskazuje, jakie działania niezwłocznie podjęła.

WP
WP.PL
Podziel się

"Zawiadomiliśmy o możliwości popełnienia przestępstwa właściwe organy ścigania oraz zgłosiliśmy incydent Prezesowi Urzędu Ochrony Danych Osobowych i Zespołowi CERT Polska NASK" - czytamy.

Neo24.pl pisze też, że wprowadziła konieczność zresetowania hasła do konta w swoim sklepie internetowym, a także wprowadziła "wzmożony monitoring" swojej infrastruktury informatycznej.

Neo24.pl zaleca też swoim klientom cykliczną zmianę haseł, także w innych serwisach internetowych, niestosowanie tego samego hasła w różnych serwisach internetowych oraz nieodpowiadanie na maile pochodzące z nieznanych i niezweryfikowanych źródeł.

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
WP
WP