Trwa ładowanie...
d39r6ai

Wydarzenia z kraju w skrócie, czwartek 3 lutego, 17.00

...
Share
d39r6ai

03.02. Warszawa (PAP) - Wydarzenia z kraju w skrócie

- Premier Donald Tusk powiedział w debacie ws odwołania ministra obrony Bogdana Klicha, że wśród przywoływanych przez opozycję argumentów, jakie mają przemawiać za odwołaniem ministra jest "cała litania zdarzeń" opisujących sytuację w MON w ciągu ostatnich kilkunastu lat.

- Nie było wystąpień o billingi Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki w śledztwie ws. ujawnienia raportu ABW dot. wydarzeń w Gruzji - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Przyznała, że występowano o billingi urzędników prezydenckich Piotra Kownackiego i Małgorzaty Bochenek.

d39r6ai

- ABW inwigilowała prezydenta Lecha Kaczyńskiego podczas śledztwa dotyczącego ujawnienia raportu na temat jego wyjazdu do Gruzji - uważa PiS i składa do prokuratora generalnego zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez ABW w tej sprawie.

- Od uroczystego powitania na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego rozpoczął w czwartek dwudniową wizytę w Polsce ukraiński prezydent Wiktor Janukowycz. Głównymi tematami rozmów będą m.in. współpraca między Ukrainą i Polską, partnerstwo strategiczne oraz Euro2012.

- Zarząd krajowy PO - wbrew zapowiedziom - nie zajął się listami wyborczymi - poinformował PAP wiceszef klubu PO Rafał Grupiński. Mowa była o strategii na najbliższe miesiące. PO przygotowuje na wiosnę nowe projekty ustaw, chce też uspokajać wyborców zaniepokojonych rządowymi pomysłami zmian w OFE.

- Musimy możliwie szybko dostosować się do wymogów UE w sprawie VAT na ubranka niemowlęce i obuwie dziecięce. Najlepszym terminem jest 1 lipca 2011 r. - powiedział PAP w czwartek poseł PO Radosław Witkowski. Opozycja proponuje, by stało się to pół roku później.

d39r6ai

- Wizyta w Polsce prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza to potwierdzenie wspólnego działania na rzecz podtrzymania i rozwijania partnerstwa strategicznego między naszymi krajami - powiedział w czwartek prezydent Bronisław Komorowski po spotkaniu z ukraińskim przywódcą.

- Prezydent Bronisław Komorowski rozmawiał w czwartek z prezydentem Ukrainy Wiktorem Janukowyczem o przyspieszeniu działań zmierzających do powstania polsko-ukraińsko-litewskiej brygady wojskowej.

- Głównym priorytetem polityki zagranicznej Ukrainy jest integracja z Unią Europejską - zapewnił w czwartek w Warszawie ukraiński prezydent Wiktor Janukowycz po spotkaniu z prezydentem Bronisławem Komorowskim.

- Wszystko wskazuje na to, że szef MON Bogdan Klich przynajmniej na razie nie straci stanowiska. PSL nie poprze w piątek w Sejmie wniosku PiS o jego odwołanie. Ludowcy oczekują jednak, że premier po publikacji polskiego raportu dot. katastrofy smoleńskiej wyciągnie wnioski personalne.

d39r6ai

- Wiceminister spraw zagranicznych Jacek Najder zapewnił w czwartek w Sejmie, że gdyby zaistniała potrzeba ewakuacji polskich turystów z Egiptu, rząd jest na to gotowy. Przyznał jednak, że obecnie nie ma potrzeby podejmowania żadnych nadzwyczajnych środków.

- Prezydencki minister Krzysztof Łaszkiewicz powiedział w czwartek PAP, że Bronisław Komorowski jest nastawiony kompromisowo wobec prac nad jego projektem zmian w konstytucji dotyczącym relacji Polski z UE. PiS sprzeciwia się zapisom odnoszącym się do przystąpienia do strefy euro. (PAP)

pif/

d39r6ai

Podziel się opinią

Share
d39r6ai
d39r6ai