Trwa ładowanie...
d4b0jjx

Wydarzenia z kraju w skrócie, piątek 18 grudnia, 17.00

...
Share
d4b0jjx

18.12. Warszawa (PAP) - Wydarzenia z kraju w skrócie

- Oryginalny, historyczny napis "Arbeit macht frei" został skradziony w piątek nad ranem znad bramy wejściowej do byłego niemieckiego obozu Auschwitz I. Policja prowadzi intensywne śledztwo. Oburzenie z powodu kradzieży wyraził polski MSZ. Małopolski komendant ufundował 5 tysięcy złotych nagrody dla osoby, która przyczyni się do odzyskania zabytku.

- Jan Winiecki, Andrzej Rzońca, Jerzy Hausner - te trzy kandydatury zgłosi PO w Senacie do Rady do Rady Polityki Pieniężnej - poinformował w piątek szef klubu PO Grzegorz Schetyna.

d4b0jjx

- Sejm uchwalił w piątek ustawę budżetową na 2010 r. Za jej przyjęciem głosowało 237 posłów, 190 posłów było przeciw, jeden wstrzymał się od głosu.

- Gdyby wybory parlamentarne odbyły się na początku grudnia, 49 proc. osób deklarujących udział w wyborach i zdecydowanych na kogo głosować poparłoby PO; 27 proc. - PiS; 9 proc. - SLD; 6 proc. - PSL - wynika z sondażu TNS OBOP przekazanego w piątek PAP.

- 64 proc. Polaków źle ocenia działalność rządu. 27 proc. wystawia mu pozytywne noty. 53 proc. uważa, że premier Donald Tusk źle wypełnia swoje obowiązki, przeciwnego zdania jest 39 proc. 67 proc. badanych ocenia, że Lech Kaczyński źle wypełnia obowiązki prezydenta. Zadowolenie z pracy głowy państwa wyraża 24 proc. - wynika z sondażu TNS OBOP, przekazanego w piątek PAP.

- Czasowe zwiększenie wielkości polskiego kontyngentu w Afganistanie pozwoli szybciej osiągnąć zakładane cele operacji i tym samym przyczyni się do wcześniejszego wycofania żołnierzy z misji ISAF - powiedział podczas debaty w Sejmie szef MON Bogdan Klich.

d4b0jjx

- Minister obrony narodowej Bogdan Klich wyraził w piątek nadzieję, że tak jak dotychczas wokół polskiej misji w Afganistanie utrzymana będzie ponadpartyjna zgoda.

- Od przyszłego roku, kiedy zacznie obowiązywać kodeks wizowy, w siedzibie polskiego Konsulatu Generalnego w Kaliningradzie będzie pracował szwedzki konsul. Umowę zakładającą współpracę konsularną między Polską a Szwecją podpisali w piątek w Warszawie dyrektor generalny służby zagranicznej Rafał Wiśniewski oraz ambasador Szwecji Dag Hartelius.

- 1 mln 108 tys. zł otrzyma Agnes Trawny za nieruchomości utracone na rzecz Skarbu Państwa - zdecydował w piątek sąd okręgowy w Olsztynie. Wyrok nie jest prawomocny. Prokuratoria Generalna Skarbu Państwa zapowiedziała apelację.

- Największym zaufaniem wśród polityków cieszy się minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski - wynika z sondażu CBOS przekazanego w piątek PAP. Najmniejszym zaufaniem ankietowani obdarzają prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. (PAP)

mln/ jtt/

d4b0jjx

Podziel się opinią

Share
d4b0jjx
d4b0jjx