Trwa ładowanie...
d6grm5n

Wydarzenia z kraju w skrócie, piątek 23 grudnia, 17.00

...

d6grm5n
d6grm5n

23.12. Warszawa (PAP) - Wydarzenia z kraju w skrócie

- Ciała pięciu polskich żołnierzy, którzy zginęli w środę w Afganistanie, są już w Warszawie. W wojskowej części lotniska Okęcie, z udziałem szefa MON Tomasza Siemoniaka, w piątek po godz. 16 rozpoczęła się ceremonia uroczystego powitania poległych.

- Bandytów odpowiedzialnych za śmierć naszych żołnierzy będziemy ścigać aż do skutku, do postawienia ich przed sądem; to sprawa honoru żołnierzy i naszych sumień - powiedział szef MON Tomasz Siemoniak, żegnając na Okęciu pięciu żołnierzy poległych w Afganistanie.

- Jesteśmy wstrząśnięci tragedią, która zabrała na raz pięć ludzkich istnień - napisał prezydent Bronisław Komorowski w liście do uczestników ceremonii pożegnania pięciu żołnierzy, którzy polegli w środę w Afganistanie. Zapewniał, że misja w Afganistanie będzie kontynuowana.

d6grm5n

- Ceremonie pogrzebowe pięciu żołnierzy, którzy zginęli w środę w Afganistanie, odbędą się w Wigilię - poinformował w piątek MON. Trzy pochówki zaplanowano w Warmińsko-Mazurskiem, pozostałe - na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie.

- Szef MSZ Radosław Sikorski wysłał do białoruskich opozycjonistów i więźniów politycznych list z życzeniami z okazji świąt Bożego Narodzenia - powiedział PAP rzecznik MSZ Marcin Bosacki. Minister zapewnia w nim o pamięci i wsparciu dla nich samych i ich rodzin.

- Strona rosyjska odpowiedziała na pytanie warszawskiej prokuratury w sprawie fragmentacji wraku Tu-154, który rozbił się 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku. Nie wiadomo, co napisali Rosjanie - ich odpowiedź jest w tłumaczeniu.

- W piątek po południu premier Donald Tusk wrócił z Afganistanu, gdzie wraz z szefem MON Tomaszem Siemoniakiem, odwiedzili polskich żołnierzy.

d6grm5n

- 39 proc. Polaków twierdzi, że potrzebne są prawne ograniczenia swobody zgromadzeń dla polityków, związkowców i działaczy różnych ruchów społecznych. Przeciwnego zdania jest 43 proc. badanych, a 14 proc. nie ma zdania - wynika z najnowszego sondażu TNS OBOP.

- Niepełnosprawni, bojąc się utraty pracy w zakładach pracy chronionej, masowo zabiegają o podwyższenie ich stopnia niepełnosprawności z lekkiego na umiarkowany - ustaliła PAP w zespołach orzekających.(PAP)

pif/ now/

d6grm5n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6grm5n