Trwa ładowanie...
d4bb63n

Wydarzenia z kraju w skrócie, poniedziałek 19 grudnia, 17.00

...

Share
d4bb63n

19.12. Warszawa (PAP) - Wydarzenia z kraju w skrócie

- Kondolencje z powodu śmierci Vaclava Havla przesłała w poniedziałek marszałek Sejmu Ewa Kopacz szefowej Izby Poselskiej parlamentu Czech Miroslavie Niemcovej. Marszałek ma zaproponować projekt uchwały Sejmu upamiętniającej b. czeskiego prezydenta i dysydenta.

- W oświadczeniu wydanym po śmierci przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Ila polskie MSZ wyraziło nadzieję, że władze koreańskie postępować będą odpowiedzialnie i zgodnie z oczekiwaniami społeczności międzynarodowej oraz narodu koreańskiego.

- Bronisław Komorowski pozostaje liderem rankingu zaufania do polityków - wynika z grudniowego sondażu CBOS. Na drugim miejscu jest premier Donald Tusk, a na trzecim - wicepremier Waldemar Pawlak.

d4bb63n

- Premier Finlandii Jyrki Katainen podziękował szefowi polskiego rządu Donaldowi Tuskowi za osobiste i głębokie zaangażowanie po stronie Europy oraz za bardzo dobrze przeprowadzoną prezydencję w Radzie UE. Katainen przebywa w poniedziałek z jednodniową wizytą w Warszawie.

- Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział w poniedziałek, że ustalenia ostatniego szczytu UE stawiają nasz kraj "na pozycji niższej niż obserwator".

- Zniesienia kar za brak rejestracji czasopisma, łatwiejszej rejestracji nowych tytułów prasowych oraz wprowadzenia pojęcia prasy elektronicznej chce PSL. Partia zapowiada, że na początku 2012 r. złoży w Sejmie projekt nowelizacji Prawa prasowego.

- Zarząd Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy wbrew postanowieniu Naczelnej Rady Lekarskiej rekomenduje, by nie określać na receptach uprawnień pacjentów do refundacji leków - powiedział w poniedziałek PAP przewodniczący OZZL Krzysztof Bukiel

d4bb63n

- Grupa polskich prokuratorów i biegłych wróciła z Rosji, gdzie przez ostatnie dwa tygodnie uczestniczyła w przesłuchaniach obsługi smoleńskiego lotniska, dokonała też jego pomiarów - poinformowała PAP w poniedziałek Naczelna Prokuratura Wojskowa.

- Warszawska prokuratura apelacyjna chce uchylenia immunitetu posła Antoniego Macierewicza (PiS) za publikację raportu z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych. Chce mu zarzucić ujawnienie tajemnicy, przekroczenie uprawnień i poświadczenie nieprawdy. Prokuratura Generalna bada wniosek.

- Mam wrażenie, że jest to działanie mające cechy polityczne; łączyłbym je z tym, że w sprawie smoleńskiej udowodniliśmy matactwo - tak Antoni Macierewicz (PiS) skomentował decyzję prokuratury, która chce uchylenia mu immunitetu.

- Krakowska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie bójki w centrum Krakowa, która zakończyła się śmiercią ranionego nożem w brzuch 20-letniego mężczyzny - poinformowała w poniedziałek PAP prok. Janina Chmielewska-Łucka z Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

- Violetta Villas - jedna z największych piosenkarek polskich, wykonawczyni takich przebojów jak "Do ciebie, mamo", "Nie ma miłości bez zazdrości" i "Przyjdzie na to czas" - spoczęła w poniedziałek na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. (PAP)

pif/ now/

d4bb63n

Podziel się opinią

Share
d4bb63n
d4bb63n