Trwa ładowanie...
d2s1jc3

Wydarzenia z kraju w skrócie, poniedziałek 24 stycznia, 20.00

...

Share
d2s1jc3

24.01. Warszawa (PAP) - Wydarzenia z kraju w skrócie

- Polskie MSZ poinformowało w poniedziałek po południu, że na razie nie ma żadnych informacji o tym, aby w zamachu na moskiewskim lotnisku Domodiedowo ucierpieli Polacy.

- Prezydent Bronisław Komorowski przekazał prezydentowi Rosji Dmitrijowi Miedwiediewowi kondolencje w związku z poniedziałkowym zamachem na moskiewskim lotnisku Domodiedowo.

- PiS chce zwrotu części podatku VAT zawartego w cenie ubranek dla dzieci. W ten sposób chce zrekompensować planowane przez rząd podniesienie VAT-u na te artykuły. Klub PiS projekt ustawy w sprawie zwrotu części podwyższonego VAT-u złożył w Sejmie dwa tygodnie temu.

d2s1jc3

- Za ponad 100 mln zł w Lidzbarku Warmińskim powstaną Termy Warmińskie, kompleks basenowo-hotelowy, wykorzystujący wody termalne. Inwestycję dofinansowano z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia-Mazury - podał w poniedziałek urząd marszałkowski w Olsztynie.

- Na karę grzywny w wysokości 1500 zł za znieważenie prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz wydawanie czasopisma bez rejestracji skazał w poniedziałek radomski sąd miejscowego dziennikarza Edwarda S. Jak poinformowała PAP rzecznik Sądu Okręgowego w Radomiu Justyna Mazur, sąd uznał, że Edward S., używając w swoich publikacjach w 2009 r. pod adresem Lecha Kaczyńskiego sformułowań "idiota" i "palant", znieważył prezydenta Polski.

- Prawie 90 procent mieszkańców gminy Lipno biorących udział w niedzielnym referendum opowiedziało się przeciwko budowie elektrowni wiatrowych na tym terenie - wynika z danych opublikowanych w poniedziałek na stronie internetowej gminy.

- 10-lecie PO to 10 lat ciężkiej pracy dla ludzi, to rosnąca siła wielkiego obywatelskiego pomysłu - powiedział w poniedziałek w Gdańsku lider PO, premier Donald Tusk.

d2s1jc3

- Zbigniew Wojciechowski, który obejmie mandat poselski po byłym polityku PO Januszu Palikocie, najprawdopodobniej wstąpi do klubu PJN. Decyzja o tym ma być ogłoszona w poniedziałek na konferencji prasowej w Warszawie - wynika z informacji PAP ze źródeł zbliżonych do klubu PJN.

- Prokuratura Okręgowa w Świdnicy postawiła zarzuty sześciu osobom w śledztwie dotyczącym korupcji wyborczej w Wałbrzychu. Podejrzanym grozi do 5 lat więzienia.

- Ponad 31 tys. zł trzeba było zapłacić za wspólne oglądanie wraz z parą prezydencką Bronisławem i Anną Komorowskimi pierwszego meczu, który rozegrany zostanie na Stadionie Narodowym w Warszawie. Kwota z aukcji zasili konto XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Premier Donald Tusk powiedział w poniedziałek, że jest możliwe, by zarówno w sprawie katastrofy smoleńskiej, jak i wypadku samolotu CASA pod Mirosławcem dojść do takiej ugody, "która da elementarną satysfakcją" bliskim ofiar.

d2s1jc3

- Klub PiS przedstawił w poniedziałek - w prezencie na 10-lecie Platformy Obywatelskiej - 64 projekty ustaw. Według szefa klubu PiS Mariusza Błaszczaka, jest to odpowiedź na "nieudane ofensywy" legislacyjne rządu Donalda Tuska.

- Rzecznik praw dziecka interweniuje w sprawie mongolskiego chłopca, którego rodzina ma być deportowana z Polski. "Wyrzucenie go ze środowiska, z którym się zżył i odesłanie do kraju o tak odmiennej kulturze, mogłoby złamać mu życie" - przekonuje Marek Michalak.

- W ubiegłym tygodniu w Polsce odnotowano 14 kolejnych zgonów z powodu grypy - wynika z danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny. (PAP)

pif/ pam/

d2s1jc3

Podziel się opinią

Share
d2s1jc3
d2s1jc3