Trwa ładowanie...
d36d9ov
d36d9ov

Wydarzenia z kraju w skrócie, sobota-niedziela, 13-14 listopada

...
Share
d36d9ov

14.11. Warszawa (PAP) - Wydarzenia z kraju w skrócie.

Absolutny skandal, ocierający się wręcz o zdradę - tak rzecznik rządu Paweł Graś określił pomysł, by Antoni Macierewicz i Anna Fotyga zwrócili się do republikańskich kongresmanów z USA o pomoc w wyjaśnieniu przyczyn katastrofy smoleńskiej.

Sejm nie będzie już pracował nad ustawą zwalniającą pracowników z wysyłania rocznych PIT-ów do urzędów skarbowych - poinformowało PAP biuro prasowe Sejmu. Ustawa, która miała wejść w życie od 1 stycznia 2011 r. i objąć tegoroczne rozliczenia, trafi do kosza.

d36d9ov

Projekt nowej koncepcji strategicznej NATO, którą ma przyjąć szczyt w Lizbonie, spełnia oczekiwania Polski - powiedział w sobotę w Warszawie minister obrony Bogdan Klich.

Premier Donald Tusk zapowiedział w sobotę, że nawet już w przyszłym tygodniu może porozmawiać ze związkami zawodowymi na temat zmian w emeryturach służb mundurowych. Zapowiedział, że ci, którzy już są w służbie, nie stracą przywilejów emerytalnych.

W ostatnią sobotę przed I turą wyborów samorządowych partyjni liderzy podróżowali po kraju, promując kandydatów swych ugrupowań na prezydentów miast oraz do rad gmin, powiatów i sejmików województw.

W niedzielę, na tydzień przed wyborami samorządowymi, premier i szef PO Donald Tusk oraz lider PiS Jarosław Kaczyński wzięli udział w partyjnych konwencjach. Tusk zachęcał do poparcia kandydatów swojego ugrupowania w Warszawie, Kaczyński - w Krakowie.

Poseł PiS Paweł Poncyljusz oświadczył w niedzielę w rozmowie z PAP, że zrezygnuje z członkostwa w partii, jeżeli na najbliższym posiedzeniu Komitetu Politycznego nie zapadnie decyzja o przywróceniu posłanek Elżbiety Jakubiak i Joanny Kluzik-Rostkowskiej. (PAP)

pam/

d36d9ov

Podziel się opinią

Share
d36d9ov
d36d9ov