Trwa ładowanie...
d2ofweg

Wydarzenia z kraju w skrócie, sobota-niedziela, 20-21 listopada

...

d2ofweg
d2ofweg

21.11. Warszawa (PAP) - Wydarzenia z kraju w skrócie.

-Podczas sobotniej rozmowy w Lizbonie prezydent USA Barack Obama zaprosił prezydenta RP Bronisława Komorowskiego do złożenia wizyty w Waszyngtonie 8 grudnia. Ten termin potwierdził w Lizbonie Komorowski, kilka godzin później Biały Dom wydał oficjalny komunikat - Frekwencja w wyborach samorządowych o godz. 15 wyniosła 27,55 proc. Najwyższa była w woj. podkarpackim - 32,18 proc., a najniższa w woj. opolskim - 23,49 proc. - poinformował podczas niedzielnej konferencji prasowej z-ca przewodniczącego PKW Stanisław Kosmal.

- 24 dostojników, wśród nich metropolita warszawski Kazimierz Nycz, otrzymało od Benedykta XVI podczas sobotniego konsystorza insygnia kardynalskie. Był to już trzeci konsystorz w tym pontyfikacie

- Prawie 3 tys. górników uczestniczyło w niedzielnej 20. Pielgrzymce Górników na Jasną Górę. W sanktuarium modlili się górnicy wydobywający węgiel kamienny, brunatny, siarkę, sól, rudy miedzi, ołowiu i cynku, a także ropę i gaz z dna Bałtyku.

d2ofweg

- 44-letni pilot paralotni zginął w niedzielę w Strzyżowie po upadku na ziemię. Trwa ustalanie przyczyn wypadku. Mężczyzna kandydował do Rady Miasta Strzyżowa.

= Tysiące osób demonstrowały w sobotę po południu w Fort Benning (stan Georgia), domagając się zamknięcia dawnej wojskowej Szkoły Obu Ameryk, w której kształciło się wielu byłych dyktatorów latynoamerykańskich.

- Płocka policja zatrzymała dwie osoby w związku z ujawnionym przypadkiem kupowania głosów w niedzielnych wyborach samorządowych. Zatrzymani to kobieta, która przyjęła 20 zł za oddanie głosu na konkretnego kandydata i mężczyzna, który za to zapłacił.

- Procesja wiernych i duchownych wyruszyła w niedzielę po południu na miejsce uroczystości poświęcenia figury Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Świebodzinie (Lubuskie).

d2ofweg

- Prezes PiS Jarosław Kaczyński odnosząc się do szczytu NATO w Lizbonie powiedział, że jest za wcześnie, aby stwierdzić czy w jego wyniku zostało umocnione bezpieczeństwo Polski.

- Polskę czeka "seria dużych wydarzeń w polityce zagranicznej" - zapowiada prezydent Bronisław Komorowski, oceniając, że "to będzie niełatwy początek grudnia" . Najpierw wizytę w Warszawie złożą prezydenci: Rosji i Niemiec, a następnie Komorowski udaje się z wizytą do Waszyngtonu. (PAP)

map/

d2ofweg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ofweg