Trwa ładowanie...
duayvo2

Wydarzenia z kraju w skrócie, sobota-niedziela, 22-23 stycznia

...

Share
duayvo2

23.01. Warszawa (PAP) - Wydarzenia z kraju w skrócie

W Afganistanie zginęli w sobotę st. szer. Marcin Pastusiak oraz Marcin Knap, który był ratownikiem medycznym. To 23. polski żołnierz, który poległ w Afganistanie oraz pierwszy cywil

Uwagi do projektu raportu MAK zostały przesłane w j. rosyjskim, bo w takim języku opracowywano raport końcowy. Wersja polska miała jedynie ułatwić Rosjanom prace, gdyby mieli jakieś wątpliwości do tłumaczenia - powiedzieli PAP członkowie polskiej komisji.

Raport Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego będzie tak napisany, aby był jak najbardziej czytelny, ale nie będzie w nim żadnego odnoszenia się do raportu MAK - poinformował PAP wiceprzewodniczący polskiej komisji płk Mirosław Grochowski.

duayvo2

W maju tego roku katowicki IPN opublikuje część zeznań, złożonych w śledztwie po zamachu na Jana Pawła II przez zamachowca Ali Agcę. Publikacja zeznań będzie poprzedzona analitycznym wstępem, autorstwa dr. Andrzeja Grajewskiego.

PO złoży w przyszłym tygodniu wnioski do komisji etyki o ukaranie polityków PiS - Jarosława Kaczyńskiego, Antoniego Macierewicza, Beaty Kempy i Krzysztofa Sońty - za - obraźliwe zdaniem PO - wypowiedzi pod adresem polskich władz dot. katastrofy smoleńskiej.

Sobotnia Rada Polityczna PiS wybrała kilkunastu nowych członków ścisłego kierownictwa partii - Komitetu Politycznego. Wśród nich znalazł się b. szef CBA Mariusz Kamiński. Rada przyjęła też uchwały ws. raportu MAK i sytuacji gospodarczej.

Rząd Donalda Tuska ponosi współodpowiedzialność za raport MAK, który nie wyjaśnia przyczyn katastrofy, ale także obraża pamięć ofiar, plami honor polskiego żołnierza oraz narusza dobra RP - głosi uchwała przyjęta na sobotniej Radzie Politycznej PiS, do której dotarła PAP.

Polska Jest Najważniejsza apeluje do premiera Donalda Tuska o przedstawienie posłom planu działania na najbliższe 286 dni. PJN chce także, by Sejm zajął się w większym stopniu pracą dla obywateli i zapowiada przedstawienie pakietu rozwiązań "Rzeczpospolita Obywatelska".

gor/

duayvo2

Podziel się opinią

Share
duayvo2
duayvo2