Trwa ładowanie...
d60rwc4

Wydarzenia z kraju w skrócie, środa 3 listopada, 20.00

...

d60rwc4
d60rwc4

03.11. Warszawa (PAP) - Wydarzenia z kraju w skrócie

- Prezydent Bronisław Komorowski powiedział, że projekt nowej koncepcji strategicznej NATO w ogromnej mierze odpowiada polskim aspiracjom i oczekiwaniom. Premier Donald Tusk zadeklarował, że rząd zrobi wszystko, by 2012 r. był początkiem końca naszej obecności w Afganistanie.

- Wzrost polskiego eksportu do Chin, wspieranie polskich przedsiębiorstw na rynku chińskim i inicjowanie nowych kontaktów dwustronnych to główne cele polsko-chińskiej deklaracji, którą w środę podpisali w Warszawie wicepremier Waldemar Pawlak i wiceminister handlu Chin Jiang Zengwei.

- Szef MSZ Radosław Sikorski nie wykluczył w środę, że polsko-rosyjska umowa gazowa zostanie opublikowana w internecie. To jest dobra umowa, sukces negocjacyjny, korzystna także dla Rosji - oświadczył minister.

d60rwc4

- Wiceminister skarbu Mikołaj Budzanowski wraz z wiceszefem Urzędu Regulacji Energetyki Markiem Woszczykiem spotka się w czwartek z przedstawicielami Komisji Europejskiej w sprawie umowy operatorskiej na zarządzanie polskim odcinkiem gazociągu jamalskiego.

- Są podstawy, by sądzić, że polsko-rosyjska umowa gazowa jest zgodna z prawem UE - powiedział w środę komisarz ds. energii Guenther Oettinger. Ostateczną opinię KE wyda, gdy pozna dokumenty, które w czwartek przywiezie do Brukseli delegacja resortu gospodarki.

- Minister pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak zapowiedziała w środę, że nie zgodzi się na reformę prowadzącą do włączenia KRUS w powszechny system ubezpieczeń. Jak dodała, państwa "po prostu na to nie stać".

- Resort gospodarki nie wyklucza ograniczenia wsparcia finansowego dla inwestycji w farmy wiatrowe w Polsce - poinformowała w środę wiceminister gospodarki Joanna Strzelec-Łobodzińska podczas Ogólnopolskiego Kongresu Petrobiznes 2010.

d60rwc4

-Resort finansów planuje uproszczenie elektronicznych rozliczeń podatkowych. Przy udzielaniu pełnomocnictwa do składania deklaracji nie trzeba będzie podawać adresu zamieszkania pełnomocników - wynika z opublikowanego w środę projektu rozporządzenia MF.

- Poczta Polska w ramach kilkuletniej strategii zamierza zlikwidować ok. 3 tys. urzędów pocztowych, ale jednocześnie uruchomić większą liczbę agencji - poinformowało w środę kierownictwo spółki.

- Będzie prawdopodobnie wniosek o obserwację sądowo-psychiatryczną Ryszarda C., podejrzanego o zastrzelenie w łódzkiej siedzibie PiS Marka Rosiaka, asystenta europosła Janusza Wojciechowskiego, i ranienie drugiego mężczyzny.

d60rwc4

- Barbara Blida w ostatnich miesiącach życia podejrzewała, że jest na podsłuchu - zeznał w środę mąż b. posłanki. 25 kwietnia 2007 r. Blida odebrała sobie życie, gdy do jej domu weszli funkcjonariusze ABW, którzy mieli ją zatrzymać.

- W przyszłym tygodniu do Sejmu trafi przygotowany przez SLD projekt ustawy o Narodowym Planie Budowy Przedszkoli i Żłobków - zapowiedział w środę szef Sojuszu Grzegorz Napieralski.

- NSA oddalił w środę skargę kasacyjną byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego ws. decyzji premiera Donalda Tuska o odwołaniu go z funkcji szefa Biura. Podtrzymał tym samym kwietniową decyzję WSA. Kamiński może teraz dochodzić swoich racji przed sądem pracy.

d60rwc4

- Sejmowa komisja zdrowia na razie nie będzie pracowała nad projektami ustaw dotyczących in vitro oraz nad rządowym pakietem zdrowotnym - powiedział w środę PAP jej przewodniczący Bolesław Piecha (PiS).

- Prawo i Sprawiedliwość zaapelowało w środę by Centrum Nauki Kopernik (CNK) nosiło imię prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jak argumentują, to Lech Kaczyński jako prezydent Warszawy był inicjatorem powstania Centrum.

- Senator Krzysztof Zaremba, kandydat PiS na prezydenta Szczecina, złożył w prokuraturze wniosek o ściganie mężczyzny, który awanturował się w jego biurze i groził mu oraz Joachimowi Brudzińskiemu (PiS) - poinformował w środę PAP asystent senatora Kamil Olszewski.

d60rwc4

- Trzy polskie drużyny znalazły się wśród 16 najlepszych zespołów z całego świata, które w przyszłym tygodniu zmierzą się w Australii w Międzynarodowych Zawodach Ratownictwa Górniczego.

- Pokaz nowego filmu norweskiego reżysera Benta Hamera "W drodze do domu" otworzy w czwartek XV Forum Kina Europejskiego Cinergia w Łodzi. Gościem pokazu będzie odtwórczyni jednej z głównych ról, Nina Andersen Borud - poinformowała PAP rzeczniczka Forum Gabriela Jarzębowska.

- 36. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odbędzie się w dniach 6-11 czerwca 2011 r. - poinformowało w środę PAP biuro prasowe festiwalu.
- Cztery zarzuty, w tym dotyczący usiłowania zabójstwa policjantów i byłej narzeczonej oraz sprowadzenia zagrożenia dla zdrowia i życia wielu osób - usłyszał 31-letni Sebastian G., sprawca wtorkowego wybuchu w centrum Warszawy.(PAP)

osz/ asa/

d60rwc4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d60rwc4