Trwa ładowanie...
d1ywvlc
wydarzenia

Wydarzenia z kraju w skrócie, środa 9 lutego, 17.00

...

Share
d1ywvlc

09.02. Warszawa (PAP) - Wydarzenia z kraju w skrócie

- Prace nad raportem końcowym dotyczącym katastrofy smoleńskiej mogą przedłużyć się o około sześć tygodni - poinformował w środę szef MSWiA Jerzy Miller. Powodem opóźnienia jest usterka w tupolewie, na którym miał być przeprowadzony konieczny eksperyment.

- Mongolska rodzina Batdavaa opuściła w środę przed południem ośrodek dla cudzoziemców Straży Granicznej w Przemyślu (Podkarpackie) i udała się do Krakowa, gdzie mieszka - poinformowała Anna Michalska z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

d1ywvlc

- Usunięte zostały awarie energetyczne spowodowane przez wichurę w północno-wschodniej Polsce. Do naprawy zostały jeszcze pojedyncze uszkodzenia w miejscach, w które trudno dojechać.

- Pos. Anna Sobecka poinformowała w środę, że zdecydowała się wstąpić do Prawa i Sprawiedliwości. Sobecka kandydowała z list PiS w ostatnich wyborach i była bezpartyjnym członkiem klubu parlamentarnego tej partii.

- Klub SLD ma zamiar zaskarżyć do Trybunału Konstytucyjnego ubiegłoroczną nowelizację ustawy o podatku od towarów i usług, która wprowadziła podwyżkę VAT - poinformował w środę wiceszef klubu Sojuszu Marek Wikiński. Jego zdaniem, w noweli zastosowano zbyt krótkie vacatio legis.

- Katowicki Holding Węglowy gotów jest wypłacić 150 tys. zł rodzinie każdej z 20 śmiertelnych ofiar katastrofy w kopalni Wujek-Śląsk we wrześniu 2009 roku. Przedstawiciele firmy liczą, że do końca lutego uda się porozumieć w tej sprawie z rodzinami górników.

d1ywvlc

- PSL chce głębiej sięgnąć do kieszeni swoich działaczy przed wyborami parlamentarnymi. W związku z nienajlepszą sytuacją finansową ugrupowania, osoby które znajdą się na listach wyborczych będą płacić na finansowanie kampanii. Stronnictwo zastanawia się też nad wekslami.

- Klub PiS chce, aby rząd uznał sprawy wsi i zrównanie dopłat dla rolników za jeden z priorytetów naszego kraju w ramach polskiego przewodnictwa w Radzie UE. Jeśli rząd tego nie zrobi, PiS zapowiada, że złoży wniosek o wotum nieufności wobec ministra rolnictwa Marka Sawickiego.

- Protokół z działalności Komisji Majątkowej powstanie do końca lutego i zostanie upubliczniony w marcu - zapowiedział w środę współprzewodniczący Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu abp Sławoj Leszek Głódź po jej posiedzeniu.

pif/ gor/

d1ywvlc

Podziel się opinią

Share
d1ywvlc
d1ywvlc