Trwa ładowanie...
d2e3i5b
d2e3i5b

Wydarzenia z kraju w skrócie, wtorek, 1 listopada

...
Share
d2e3i5b

01.11. Warszawa (PAP) - Wydarzenia z kraju w skrócie.

- We wtorek po południu na warszawskim lotnisku Chopina wylądował awaryjnie lecący z Newark Boeing 767. Maszyna nie mogła wysunąć podwozia i lądowała "na brzuchu". Samolotowi, który szczęśliwie wylądował na lotnisku, towarzyszyły dwa wojskowe myśliwce F-16 z 32. Nikomu nic się nie stało.

- Nie wiadomo, jak długo zamknięte będzie warszawskie lotnisko; usuwanie samolotu, który szczęśliwie wylądował awaryjnie, ale zablokował pas startowy, może potrwać kilkanaście do kilkudziesięciu godzin - powiedział dyrektor Lotniska Chopina Michał Marzec.

d2e3i5b

- Prezydent Bronisław Komorowski "w imieniu całej Polski" podziękował we wtorek pilotom, załodze, pasażerom, a także wszystkim służbom, które zabezpieczały awaryjne lądowanie Boeinga 767 na warszawskim Okęciu. Zapowiedział też odznaczenia dla załogi samolotu.

- Na środę zaplanowano posiedzenie Komitetu Politycznego PiS, które zajmie się m.in. listem wiceszefa PiS Zbigniewa Ziobry do prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego - dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł zbliżonych do władz ugrupowania.

- 52-letnia kobieta wjechała fordem w przystanek autobusowy w Świdnicy (Dolnośląskie) i potraciła stojące tam cztery osoby. Trzy z nich zostały ranne - poinformował PAP we wtorek rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu Paweł Petrykowski. (PAP)

pr/

d2e3i5b

Podziel się opinią

Share
d2e3i5b
d2e3i5b