Trwa ładowanie...
do88n2j

Wydarzenia z kraju w skrócie, wtorek 17 sierpnia, 20.00

...

do88n2j

17.08. Warszawa (PAP) - Wydarzenia z kraju w skrócie

- Poparcie dla Rady Ministrów w sierpniu deklaruje 38 proc. Polaków; 31 proc. stanowią przeciwnicy rządu. 47 proc. badanych jest zadowolonych z pracy premiera Donalda Tuska; przeciwnego zdania jest 40 proc. - wynika z sondażu CBOS przesłanego we wtorek PAP.

- Do Sejmu trafił wniosek o uchylenie immunitetu Jarosławowi Kaczyńskiemu. Jeśli prezes PiS nie zrzeknie się go dobrowolnie, posłowie rozpatrzą wniosek w październiku. Autor wniosku, Roman Giertych zapewnia, że jest skłonny go wycofać, jeśli lider PiS go przeprosi.

- Kilkadziesiąt projektów ustaw - zdrowotnych, okołobudżetowych, deregulacyjnych, podatkowych, powodziowych i społecznych - trafi jesienią do Sejmu w ramach ofensywy legislacyjnej, jaką zapowiada PO.

do88n2j

- Prezydent Bronisław Komorowski złożył na ręce prezydenta Iraku Dżalala Talabaniego kondolencje w związku z wtorkowym zamachem samobójczym na ośrodek werbunku irackiej armii w Bagdadzie.

- SLD i Partia Regionów przygotują na Mazowszu wspólne listy kandydatów w jesiennych wyborach samorządowych. Porozumienie w tej sprawie podpisali we wtorek sekretarz Rady Mazowieckiej Sojuszu Krzysztof Gawkowski i szef Partii Regionów na Mazowszu Lech Szymańczyk.

- Stołeczna policja zatrzymała 71-letniego mężczyznę, który w wtorek po południu rzucił słoikiem z nieczystościami w tablicę na Pałacu Prezydenckim, upamiętniającą katastrofę samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem.

- Dwaj górnicy zginęli w nocy z poniedziałku na wtorek w chodniku nadścianowym kopalni "Jas-Mos" w Jastrzębiu Zdroju. Wypadek nastąpił podczas transportu podziemną kolejką spalinową - poinformował Wyższy Urząd Górniczy (WUG) w Katowicach.

do88n2j

- W Krakowie rozpoczął się we wtorek Jubileuszowy Zlot z okazji 100-lecia harcerstwa w Polsce. Harcerze to elita młodego pokolenia - uważa premier Donald Tusk, który na Rynku Głównym oficjalnie otworzył imprezę.

- Po burzach, które przeszły nad Podkarpaciem minionej nocy, bez prądu jest ok. 15 tys. odbiorców. Zanotowano ponadto osiem pożarów, które powstały od uderzenia pioruna, a silny wiatr pozrywał kilka dachów.

- W poniedziałek na polskich drogach zginęło 21 osób - to, według policji, niechlubny rekord wakacji. Wśród ofiar najwięcej było kierowców aut - ośmiu i rowerzystów - sześciu.

- "Zostań sponsorem literki A" - to akcja Caritas, która ma na celu wyposażenie 300 dzieci w wyprawki szkolne. Mają one trafić do podopiecznych dwunastu świetlic oraz klubów socjoterapeutycznych Caritas, a także do innych potrzebujących, m.in. powodzian z Sandomierza.

do88n2j

- Na krakowskim Rynku Głównym zainaugurowano we wtorek w południe zlot z okazji 100-lecia harcerstwa w Polsce. W spotkaniu uczestniczy premier Donald Tusk. Premier powiedział, że harcerze to elita młodego pokolenia. Szef rządu oficjalnie otworzył zlot z okazji 100-lecia harcerstwa.

- Konkurs na stanowisko dyrektora Programu III nie został rozpisany; jeśli to nastąpi będzie to przejrzysta i długotrwała procedura - tak rzecznik Polskiego Radia odpowiada na zarzut pracowników Trójki, że konkurs jest planowany z "zastanawiającym pośpiechem".

- 1500 rodzin z Dolnego Śląska, poszkodowanych w wyniku sierpniowej powodzi, otrzymało już zasiłki do 6 tys. zł - poinformowała we wtorek rzeczniczka MSWiA Małgorzata Woźniak.

- Młodzi działacze SLD uruchomili we wtorek stronę internetową obiecales.pl, przez którą chcą monitorować realizację obietnic złożonych w kampanii wyborczej przez Bronisława Komorowskiego.

do88n2j

- W Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Świętoszowie (Dolnośląskie) rozpoczęły się we wtorek wojskowe ćwiczenia taktyczne "KUNA 10". To ostatni i najważniejszy sprawdzian żołnierzy dwóch zgrupowań bojowych przygotowujących się do VIII zmiany PKW w Afganistanie.

- W instalacjach wodnych sześciu bloków w Będzinie (Śląskie) wykryto wysokie stężenie bakterii z grupy legionella. W czterech z nich sanepid nakazał wyłącznie ciepłej wody, w czterech kolejnych zalecił mieszkańcom, by nie używali prysznica.

(PAP)

zdz/ asa/

do88n2j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
do88n2j