Trwa ładowanie...
d3oa66k

Wydarzenia z kraju w skrócie, wtorek 21 września, 20.00

...

Share
d3oa66k

21.09. Warszawa (PAP) - Wydarzenia z kraju w skrócie

- Przedstawiciel Polski przy MAK Edmund Klich powiedział we wtorek, że przekazane tego dnia dokumenty dotyczące kwietniowej katastrofy Tu-154M pod Smoleńskiem wciąż nie są tymi, o które prosił.

- Międzypaństwowy Komitet Lotniczy (MAK) przekazał we wtorek stronie polskiej kolejne dokumenty dotyczące katastrofy prezydenckiego Tu-154M pod Smoleńskiem. Przekazanie odbyło się w siedzibie MAK w Moskwie.

- Minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski powiedział, że oczekuje od strony rosyjskiej szybkiego zabezpieczenia wraku Tu-154M. Dodał, że zwróci się do ministra spraw zagranicznych o sfinansowanie związanych z tym działań.

d3oa66k

- Rząd nie ma możliwości nacisku w kwestii zabezpieczenia wraku prezydenckiego samolotu, który rozbił się 10 kwietnia - powiedział we wtorek rzecznik rządu Paweł Graś. Ocenił, że brak zabezpieczenia to "niedobra sytuacja", ale nie ma to znaczenia dla śledztwa.

- W Dzienniku Ustaw opublikowane zostało rozporządzenie premiera Donalda Tuska w sprawie zarządzenia wyborów samorządowych na 21 listopada. Oznacza to, że formalnie ruszyła samorządowa kampania wyborcza.

- Prokurator generalny Andrzej Seremet poinformował, że w środę zapadnie decyzja, czy Prokuratura Okręgowa w Warszawie odwoła się od decyzji sądu, który w piątek oddalił wniosek o aresztowanie na 40 dni szefa emigracyjnego rządu Czeczenii Ahmeda Zakajewa.

- Prezydent Bronisław Komorowski zapowiedział we wtorek podczas Kongresu Gmin Wiejskich, że jego doradcą w sprawach wsi będzie Tomasz Borecki, były rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

d3oa66k

- Prezydent Bronisław Komorowski wciąż cieszy się największym, spośród polityków, zaufaniem Polaków - wynika z sondażu CBOS. We wrześniu zaufanie do niego deklaruje 66 proc. badanych; o 3 punkty procentowe więcej niż przed miesiącem.

- Koszt ewentualnego podatku od banków poniosą klienci tych instytucji. Nowa opłata osłabiłaby zdolność banków do finansowania rozwoju polskiej gospodarki - ostrzega Związek Banków Polskich.

- Minister gospodarki Waldemar Pawlak odwołał we wtorek prezesów zarządów Kompanii Węglowej i Katowickiego Holdingu Węglowego, po otrzymaniu dokumentów od Prokuratury Apelacyjnej, dotyczących postawionych im zarzutów - poinformował PAP wydział prasowy resortu.

- Hanna Gronkiewicz-Waltz w Warszawie, posłowie: Sławomir Piechota we Wrocławiu, Mirosław Sekuła w Zabrzu, Hanna Zdanowska w Łodzi - to niektórzy kandydaci PO na prezydentów miast w wyborach samorządowych 21 listopada.

- Klub Lewicy w najbliższych dniach zamierza skierować do premiera Donalda Tuska list, w którym będzie domagać się odwołania pełnomocnik rządu ds. równego traktowania Elżbiety Radziszewskiej - poinformował we wtorek PAP rzecznik SLD Tomasz Kalita. (PAP)

jtt/

d3oa66k

Podziel się opinią

Share
d3oa66k
d3oa66k