Trwa ładowanie...
d4gzk04
wydarzenia

Wydarzenia z kraju w skrócie, wtorek 31 stycznia, 17.00

...

Share
d4gzk04

31.01. Warszawa (PAP) - Wydarzenia z kraju w skrócie

- Prezydent Bronisław Komorowski zamierza przychylić się do wniosku o powołanie płk. Jerzego Artymiaka na stanowisko naczelnego prokuratora wojskowego - poinformowała we wtorek PAP szefowa biura prasowego Kancelarii Prezydenta Joanna Trzaska-Wieczorek.

- Minister Administracji i Cyfryzacji przekazał resortom wytyczne w zakresie ochrony portali informacyjnych administracji publicznej - poinformował we wtorek PAP rzecznik MAC Artur Koziołek. Według niego wytyczne zostały przyjęte po konsultacjach w zespole zadaniowym do spraw ochrony portali rządowych i przekazane ministerstwom. Z wytycznych wynika, że "każdy z resortów musi podjąć stałe kontakty z Rządowym Zespołem Reagowania na Incydenty Komputerowe".

d4gzk04

- Dotychczas wpłynęło 2360 wniosków od cudzoziemców o zalegalizowanie pobytu - poinformowało we wtorek Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Najliczniej o abolicję występują obywatele Wietnamu, Ukrainy i Armenii.

- Pełnomocnik rządu ds. równego traktowania Agnieszka Kozłowska-Rajewicz zwróciła się do sejmowej komisji etyki o ukaranie posła PiS Marka Suskiego za "rasistowskie i homofobiczne wypowiedzi". Zarzuciła mu użycie tzw. mowy nienawiści. To nagonka polityczna - uważa Suski. Chodzi o porównanie związków partnerskich do zoofilii oraz o nazwanie posła PO Johna Godsona "Murzynkiem".

- 38-letni syn byłego szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Henryka Szumskiego usłyszał zarzut zabójstwa ojca - poinformował we wtorek PAP szef Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie Piotr Romaniuk. Krzysztof S. został zatrzymany w poniedziałek wieczorem po tym, jak śmiertelnie ugodził nożem swego ojca w jego domu w Komorowie pod Warszawą.

- Nową opinię w sprawie śmierci Jerzego Ziobry złożyła do krakowskiego sądu rodzina zmarłego. Sąd odroczył we wtorek posiedzenie do czasu zapoznania się z materiałami przez sąd i obrońców oskarżonych lekarzy. Wyznaczone przez sąd posiedzenie dotyczyło umorzenia postępowania w sprawie prywatnego aktu oskarżenia, jaki rodzina Ziobrów złożyła przeciwko lekarzom w sprawie leczenia i śmierci Jerzego Ziobry.

d4gzk04

- Łódzka policja i prokuratura badają przyczyny rodzinnej tragedii w Łodzi. 37-letni mężczyzna prawdopodobnie zamordował swojego 12-letniego syna, ciężko ranił siostrę swojej partnerki, a następnie popełnił samobójstwo.

- Senator PiS Wojciech Skurkiewicz złożył we wtorek doniesienie do prokuratury ws. domniemanego popełnienia przestępstwa przez NFZ. Jego zdaniem Fundusz nie zabezpieczył pacjentom odpowiedniej opieki medycznej w nocy i święta. NFZ odpiera zarzuty. Jak wyjaśnił PAP Skurkiewicz, Narodowy Fundusz Zdrowia unieważnił w grudniu 2011 r. konkurs ofert na udzielanie świadczeń z zakresu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej dla mieszkańców południowego Radomia i nie zawarł umowy w tym zakresie z żadnym podmiotem. Kolejny konkurs został rozstrzygnięty dopiero 20 stycznia - umowa zacznie obowiązywać od 1 lutego.

- Klub Solidarnej Polski zapowiedział, że we wtorek zawiadomi prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez członków KRRiT w związku z nieprzyznaniem TV Trwam koncesji na nadawanie na multipleksie cyfrowym. Zawiadomi też UOKiK. (PAP)

amp/ jtt/

d4gzk04

Podziel się opinią

Share
d4gzk04
d4gzk04