Trwa ładowanie...
d2wk44m
d2wk44m

Wydarzenia z zagranicy w skrócie, środa 11 sierpnia, 20.00

...
Share
d2wk44m

11.08. Warszawa (PAP) - Wydarzenia z zagranicy w skrócie

- Czeski rząd przyznał w środę 350 mln koron (56 mln zł) na likwidację skutków powodzi na północy kraju. Pieniądze pochodzą z rezerwy budżetowej.

- Umieszczone przez Rosję na terytorium prorosyjskiej Abchazji rakiety obrony powietrznej S-300 są "źródłem zaniepokojenia" dla Gruzji i NATO - poinformowało w środę Tbilisi.

d2wk44m

- Ukraina wykona wszystkie swoje zobowiązania wobec Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW), nie zważając na spekulacje polityków, którzy twierdzą, że części z nich Kijów nie musi realizować - oświadczył w środę wicepremier Serhij Tihipko.

- Nowy prezydent Kolumbii Juan Manuel Santos próbuje załagodzić konflikt z przywódcą Wenezueli Hugo Chavezem, który zerwał stosunki dyplomatyczne z poprzednim prezydentem Kolumbii.

- Prezydent Rwandy Paul Kagame, ubiegający się o reelekcję, otrzymał 93 proc. głosów w poniedziałkowych wyborach prezydenckich - poinformowała w środę Centralna Komisja Wyborcza w tym kraju.

- Prezydent USA Barack Obama podpisał w środę nad ranem (czasu polskiego) ustawę o pomocy stanom zagrożonym bankructwem wskutek kryzysu i recesji.

d2wk44m

- Amerykańska sekretarz stanu Hillary Clinton wezwała Iran we wtorek do uwolnienia wszystkich więźniów politycznych. Zaalarmowała też opinię publiczną w sprawie kilku szczególnych więźniów, którym grozi śmierć za protesty przeciwko wynikom wyborów prezydenckich.

- Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama podpisał ustawę chroniącą amerykańskich autorów za granicą. Pisarze, dziennikarze i wydawcy będą chronieni przed naruszającymi zasadę wolności słowa procesami o zniesławienie, wytaczanymi poza USA.

- Do 1 117 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych weekendowych osunięć ziemi i lawin błotnych w prowincji Gansu w północno-zachodnich Chinach. Zaginionych jest wciąż 627 osób - poinformowały w środę lokalne władze.

- Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) uruchomiła w środę nowy portal internetowy z bieżącymi informacjami na temat pożarów na całym świecie, by pomóc państwom walczyć z żywiołem.

- Ponad miliard muzułmanów z krajów arabskich na Bliskim Wschodzie rozpoczęło obchody ramadanu - świętego miesiąca postu i modlitwy w islamie. (PAP)

mln/ ana/

d2wk44m

Podziel się opinią

Share
d2wk44m
d2wk44m