Trwa ładowanie...
dowqqgv
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
wakacje

Wydatki wakacyjne Polaków. Przeznaczymy na wyjazd niecałe 500 euro

Statystyczny Polak wyda w tym roku na wakacje średnio 499 euro - wynika z badania przeprowadzonego przez Grupę Ferratum w 17 krajach UE.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wydatki wakacyjne Polaków. Przeznaczymy na wyjazd niecałe 500 euro
(Fot: Jacek Bereźnicki)
dowqqgv

Kwota ta stanowi ponad 50 proc. średnich miesięcznych dochodów gospodarstwa domowego.

Większość, żeby wyjechać na urlop, oszczędza w ciągu roku. Część jednak pokrywa koszt wyjazdu z bieżących finansów. Nie wszyscy mają tyle determinacji, a czasem także możliwości, aby odłożyć pieniądze na ten cel. Ci, którym nie udało się zaoszczędzić lub odłożyli niewystarczającą kwotę, decydują się na oszczędzanie podczas wakacji.

Autorzy badania zwracają uwagę, że o ile coraz większa grupa Polaków decyduje się na poszukiwanie tańszych środków transportu czy zakwaterowania, to mało kto wdraża w życie ekstremalne metody, jak np. zabieranie na wczasy prowiantu z domu.

dowqqgv

W Polsce wyraźnie daje się zauważyć trend ,,oszczędzania z głową" - rozsądnie, ale nie za wszelką cenę.

Jeśli ma się oczy szeroko otwarte, to można znaleźć nawet darmowe sposoby na spędzenie wakacji. Aż 30 proc. kierowców dodaje przejazdy za 0 zł lub za symboliczną złotówkę. W sieci znajdziemy też strony, na których użytkownicy oferują za darmo nocleg w swoich domach - przekonują autorzy.

dowqqgv

Podziel się opinią

Share

dowqqgv

dowqqgv