Trwa ładowanie...
d4l4ii3

Wygrana J. Kaczyńskiego miałaby negatywny wpływ na rynki i PLN - Radziwiłł, MF

22.06. Warszawa (PAP) - Niepewność związana z wyborami prezydenckimi zwiększa zmienność na rynkach finansowych. Wygrana Jarosława Kaczyńskiego miałaby negatywny wpływ na rynki i...
Share
d4l4ii3

22.06. Warszawa (PAP) - Niepewność związana z wyborami prezydenckimi zwiększa zmienność na rynkach finansowych. Wygrana Jarosława Kaczyńskiego miałaby negatywny wpływ na rynki i kurs złotego, zaś wygrana Bronisława Komorowskiego mogłaby przynieść pewną stabilność i byłaby wsparciem dla przeprowadzenia reform - uważa wiceminister finansów Dominik Radziwiłł.

"Niepewność związana z wyborami i to, że obaj kandydaci mają zbliżone poparcie, zwiększa zmienność na rynkach finansowych. Jeśli wygrałby lider opozycji, miałoby to negatywny wpływ na rynki i tym samym złotego" - powiedział dziennikarzom Radziwiłł.

"Wygrana Bronisława Komorowskiego mogłaby przynieść pewną stabilność na rynkach finansowych, jako wsparcie dla przeprowadzenia reform" - dodał.

W I turze wyborów prezydenckich Bronisław Komorowski uzyskał 41,54 proc., a Jarosław Kaczyński - 36,46 proc. głosów. Kandydaci PO i PiS spotkają się 4 lipca w II turze wyborów.(PAP)

bg/ jba/ asa/

d4l4ii3

Podziel się opinią

Share
d4l4ii3
d4l4ii3