Trwa ładowanie...
d4m7p4v

Wynik netto grupy Ciech w '13 niższy o 50-80 mln zł z powodu odpisów na spółkę IK

31.12. Warszawa (PAP) - Skonsolidowany wynik netto Grupy Ciech w 2013 roku będzie niższy o około 50-80 mln zł z tytułu wyceny aktywów oraz przeszacowania rezerw w spółce zależnej...

Share
d4m7p4v

31.12. Warszawa (PAP) - Skonsolidowany wynik netto Grupy Ciech w 2013 roku będzie niższy o około 50-80 mln zł z tytułu wyceny aktywów oraz przeszacowania rezerw w spółce zależnej Infrastruktura Kapuściska - poinformował Ciech w komunikacie prasowym.Zarząd IK złożył wniosek o ogłoszenie upadłości.

"Pogorszenie skonsolidowanego wyniku netto Grupy Ciech w 2013 z tytułu wyceny aktywów oraz przeszacowania rezerw w spółce IK będzie wynosić ok. 50-80 mln PLN. Odpisy będą miały wyłącznie charakter księgowy i nie wpłyną na sytuację płynnościową Grupy" - powiedział cytowany w komunikacie Dariusz Krawczyk, prezes Ciechu.

Ciech poinformował we wtorek, że zarząd Infrastruktury Kapuściska złożył do Sądu Rejonowego w Bydgoszczy wniosek o ogłoszenie upadłości spółki obejmującej likwidację majątku.

"W opinii emitenta złożenie eniosku oraz potencjalne ogłoszenie upadłości IK SA nie będzie miało negatywnego wpływu na przyszłą sytuację płynnościową Ciech SA, z uwagi na brak konieczności dalszego udzielania wsparcia finansowego dla IK SA w przyszłości" - napisano w komunikacie. (PAP)

seb/ pr/

d4m7p4v

Podziel się opinią

Share
d4m7p4v
d4m7p4v