Trwa ładowanie...
d8aovwp

Wynik prowizyjny i saldo rezerw mBanku lepsze od oczekiwań (opinia)

28.04. Warszawa (PAP) - W wynikach mBanku za pierwszy kwartał pozytywnie zaskoczył wynik prowizyjny i saldo rezerw - oceniają analitycy. Reakcja inwestorów na poniedziałkowe wyniki...

d8aovwp
d8aovwp

28.04. Warszawa (PAP) - W wynikach mBanku za pierwszy kwartał pozytywnie zaskoczył wynik prowizyjny i saldo rezerw - oceniają analitycy. Reakcja inwestorów na poniedziałkowe wyniki banku może być lekko pozytywna.

MICHAŁ SOBOLEWSKI, DM IDM:

Patrząc na wynik netto to właściwie był on zgodny z oczekiwaniami, przy małych różnicach w jego strukturze. Widać, że ożywienie gospodarcze zaczyna się przekładać na wyniki mBanku zarówno poprzez wyższą akcję kredytową, jak i poprawę kosztów ryzyka.

Trochę lepszy okazał się wynik z opłat i prowizji. Częścią tego zaskoczenia był lepszy wynik z działalności kredytowej - to pokazuje, że jest jakieś ożywienie na tym rynku i to można ocenić lekko pozytywnie.

d8aovwp

Wynik odsetkowy był zgodny z oczekiwaniami i nie było zaskoczeń. Pozostałe przychody też były bliskie oczekiwaniom rynku.

Na poziomie kosztów widzieliśmy spadek kosztów kdk i jego skala była zgodna z oczekiwaniami.

Trochę in plus zaskoczyły rezerwy, które były wyraźnie niższe kdk co pokazuje, że ryzyko portfela spada i to widać zarówno w części detalicznej jak i korporacyjnej.

Za wyjątkiem rezerw, gdzie spadek był mocniejszy niż zakładany, wyniki okazały się zgodne z konsensusem, ale skala zmiany była niewielka.

d8aovwp

Zapewne rynek przyjmie wyniki neutralnie lub lekko pozytywnie".

IZA ROKICKA, IPOPEMA SECURITIES:

"In plus zaskoczył bardzo dobry wynik prowizyjny - dużo wyższy był wynik na kartach i wynik z tytułu udzielonych kredytów.

Drugie pozytywne zaskoczenie to saldo rezerw. Wydaje się, że poprawa sytuacji ekonomicznej szybciej przełożyła się na koszt ryzyka niż się tego spodziewałam.

Z drugiej strony zobaczyliśmy bardzo słaby wynik na pozostałych przychodach i kosztach operacyjnych, gdzie bank utworzył rezerwę na ryzyko prawne.

d8aovwp

Łącznie wynik netto był zgodny z oczekiwaniami.

W sumie zarówno mBank, jak i Millennium podały dobre zestawy wyników. Jest szansa na to, że inwestorzy zareagują pozytywnie". ***

Zysk netto grupy mBanku w pierwszym kwartale 2014 roku wzrósł do 337,8 mln zł z 325,74 mln zł rok wcześniej - poinformował bank w komunikacie. Zysk banku okazał się zgodny z oczekiwaniami rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 330,9 mln zł.

d8aovwp

Wynik odsetkowy banku w I kwartale wyniósł 591 mln zł i był zgodny z oczekiwaniami analityków, którzy liczyli, że wyniesie on 593,1 mln zł (w przedziale oczekiwań 583-602 mln zł).

Wynik z prowizji w I kwartale 2014 roku wyniósł 241,4 mln zł i był 7 proc. wyższy od oczekiwań rynku, który spodziewał się 224,5 mln zł (oczekiwania wahały się od 210 mln zł do 235 mln zł).

Odpisy z tytułu utraty wartości kredytów wyniosły w pierwszym kwartale 2014 roku 89,5 mln zł. Rynek oczekiwał tymczasem odpisów na poziomie 112,3 mln zł. (PAP)

kuc/ gsu/ ana/

d8aovwp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8aovwp