Trwa ładowanie...
df1p4ei

Wyniki BZ WBK są zgodne z oczekiwaniami rynku, neutralne dla kursu (opinia, aktl.)

...

df1p4ei

09.11. Warszawa (PAP) - Wyniki BZ WBK są zgodne z oczekiwaniami rynku i pozostaną bez wpływu na kurs - oceniają analitycy.

Zysk netto grupy BZ WBK przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej w trzecim kwartale 2010 roku spadł do 223 mln zł z 261 mln zł rok wcześniej i był nieco wyższy od konsensusu rynkowego na poziomie 217 mln zł.

Marek Juraś, UniCredit

"Nie ma zaskoczeń w wynikach BZ WBK za III kwartał. Są duże zmiany jeśli chodzi o bazę kosztową w porównaniu z II kwartałem, bo mamy dość mocny spadek kosztów nieosobowych i dość mocny wzrost kosztów osobowych. Cała różnica, jeśli chodzi o 12-proc. spadek kosztów administracyjnych, wynika z tego, że bank miał bardzo agresywną kampanię marketingową w II kw., czego nie było w III kw.

df1p4ei

Poza tym wyniki są zgodne z oczekiwaniami rynkowymi.

Spodziewam się, że wyniki będą neutralnie przyjęte przez rynek. Nie spodziewam się żadnej reakcji".

Michał Sobolewski, DM IDM SA

"Jedyna rzecz, którą można powiedzieć o raporcie BZ WBK to, że jest zgodny z oczekiwaniami. Wydaje się, że jeśli nie ma czegoś nadzwyczajnego, to rynek nie będzie reagował, ważniejsze jest raczej potencjalne wezwanie ze strony Santandera.

Same wyniki są lekko in plus. Jest małe zaskoczenie przy wyniku odsetkowym, głównie za sprawą rosnącej marży. Widać wzrost kosztów osobowych, normalizację kosztów ryzyka, w kierunku, którego rynek oczekiwał.

Reakcja inwestorów pewnie będzie neutralna".(PAP)

morb/ pam/

df1p4ei
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
df1p4ei