Trwa ładowanie...
dna8s58

Wyniki Pekao SA i zaproponowana dywidenda zgodne z oczekiwaniami, pozytywnie zaskakują koszty

15.03. Warszawa (PAP) - Analitycy oceniają, że wyniki Banku Pekao SA za IV kwartał 2012 roku były bardzo bliskie rynkowym oczekiwaniom, a zaproponowana przez zarząd dywidenda za...

Share
dna8s58

15.03. Warszawa (PAP) - Analitycy oceniają, że wyniki Banku Pekao SA za IV kwartał 2012 roku były bardzo bliskie rynkowym oczekiwaniom, a zaproponowana przez zarząd dywidenda za 2012 rok jest na poziomie oczekiwanym przez rynek. Pozytywnie zaskakują koszty, które spadły kwartał do kwartału.

Bank podał, że jego skonsolidowany zysk w czwartym kwartale 2012 roku wyniósł 742,6 mln zł. Zysk banku okazał się lekko powyżej oczekiwań rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 724,3 mln zł.

Bank poinformował również, że zaproponuje, by z zysku osiągniętego w 2012 roku na dywidendę przeznaczono 2,2 mld zł, co daje 8,39 zł dywidendy na akcję. Przekłada się to na 75 proc. wskaźnika wypłaty dywidendy z zysku za 2012 rok.

MICHAŁ SOBOLEWSKI, DM IDM:

dna8s58

"Wynik jest bardzo bliski oczekiwaniom, różnice są niewielkie. Rynek pewnie podejdzie neutralnie do wyników. Dywidenda też była oczekiwana na tym poziomie, bo jest to maksymalny poziom, jaki spółka może wypłacić. Wyniki potwierdzają oczekiwania.

Widać lepszy wynik z opłat i prowizji, ale jest kilkuprocentowa różnica. W tych warunkach to wynik przyzwoity, ale bliski oczekiwaniom.

Koszty to jest główne pozytywne zaskoczenie w IV kwartale, bo zarówno koszty osobowe jak i nieosobowe są niższe kwartał do kwartału, co w IV kwartale jest dobrym wynikiem; widać tutaj dużą pracę, którą bank wykonuje na tym polu.

To jest ważne, bo strona przychodowa będzie pod presją ze względu na malejące stopy procentowe. To pewnie będzie widoczne w dużych bankach bardziej niż mniejszych".

dna8s58

JAROMIR SZORTYKA, DM PKO BP

Wyniki są w dużej mierze zgodne z oczekiwaniami, brak większych zaskoczeń.

Lekko lepszy okazał się wynik odsetkowy i wyniki prowizyjny. Warto zwrócić uwagę na zachowanie marży odsetkowej netto kwartał do kwartału - pomimo tego, że stopy rynkowe były niższe w IV kwartale, pozycja ta wyróżnia się na plus.

Zwraca uwagę niższa niż moje założenia realizacja zysków ze sprzedaży obligacji. Po III kwartale, w którym bank pokazał spore zyski z tego tytułu, teraz tych zysków mocno nie realizował.

Informacja dotycząca dywidendy jest zgodna z oczekiwaniami i zgodna z zaleceniami KNF. Stopa dywidendy jest na poziomie 5,2 proc., więc całkiem przyzwoita.

Nie spodziewam się żadnej wyjątkowej reakcji na te wyniki".

(PAP)

seb/ krba/ asa/

dna8s58
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dna8s58
dna8s58