Trwa ładowanie...
d4h3fxv

Wyniki PGE w segmentach obrotu i detalu będą w '14 "widocznie" słabsze rdr

13.03. Warszawa (PAP) - EBITDA grupy PGE w tym roku będzie pod presją. Wyniki w segmentach obrotu hurtowego i sprzedaży detalicznej będą "widocznie" słabsze rok do roku -...

Share
d4h3fxv

13.03. Warszawa (PAP) - EBITDA grupy PGE (Zobacz notowania spółki ») w tym roku będzie pod presją. Wyniki w segmentach obrotu hurtowego i sprzedaży detalicznej będą "widocznie" słabsze rok do roku - poinformowała Magdalena Bartoś, dyrektor zarządzająca ds. ekonomiczno-finansowych spółki.

"Zakładamy, że EBITDA grupy będzie w tym roku pod presją" - powiedziała Bartoś podczas telekonferencji.

PGE podała w prezentacji, że w 2014 roku EBITDA grupy w segmentach wytwarzania konwencjonalnego oraz obrotu hurtowego i sprzedaży detalicznej spadnie rok do roku.

d4h3fxv

Pytana o skalę pogorszenia wyników w segmentach obrotu i sprzedaży detalicznej, Bartoś odpowiedziała: "Wyniki w segmencie obrotu i detalu będą niższe, spodziewamy się, że będą widocznie słabsze".

Wyjaśniła, że z powodu konkurencji na rynku będzie presja na marże, a dodatkowo dojdzie koszt wsparcia kogeneracji.

"W segmencie dystrybucji spodziewamy się płaskich wyników albo lekko wyższych" - powiedziała Bartoś.

Spółka spodziewa się poprawy EBITDA w segmencie OZE.

W 2013 roku EBITDA w segmencie wytwarzania konwencjonalnego spadła o 10 proc. rdr do 3,82 mld zł, a w segmencie OZE wzrosła o 54 proc. rdr do 386 mln zł.

W segmencie obrotu hurtowego grupa zanotowała wzrost wyniku EBITDA o 71 proc. do 982,8 mln zł, a w sprzedaży detalicznej wzrost o 26 proc. do 287,7 mln zł. EBITDA w segmencie dystrybucji wzrosła o 12 proc. rdr do 2,209 mld zł. (PAP)

pel/ jtt/

d4h3fxv

Podziel się opinią

Share
d4h3fxv
d4h3fxv