Trwa ładowanie...
d27m4cp

Wyniki PZU w II kw. lepsze od oczekiwań, kurs akcji rośnie (opinia, aktl.)

...
Share
d27m4cp

# Dochodzą kolejne opinie analityków #

29.08. Warszawa (PAP) - Zysk netto grupy PZU w II kwartale 2012 roku wzrósł do 894,6 mln zł i okazał się o 16 proc. lepszy od oczekiwań rynku. Analitycy zwracają uwagę na dobry wyniki inwestycyjne, niskie koszty administracyjne i odszkodowania. Akcje PZU rozpoczęły środę od wzrostów.

Akcje PZU o 9.03 rosną o 1,7 proc., podczas gdy WIG 20 rośnie o 0,3 proc.

d27m4cp

Analitycy spodziewali się, że zysk netto w II kwartale 2012 roku wyniesie 773,2 mln zł, a oczekiwania jedenastu biur maklerskich wahały się od 678 mln zł do 852 mln zł.

Zysk netto grupy PZU w II kwartale 2012 roku wzrósł 17 proc. rdr i 9 proc. kdk.

W I półroczu 2012 roku zysk netto grupy wyniósł 1,72 mld zł, czyli był o 10,6 proc. wyższy niż rok wcześniej.

KAMIL STOLARSKI, ESPIRITO SANTO:

d27m4cp

"Wyniki są pozytywne. Nie widać żadnego zdarzenia jednorazowego, który miałby pozytywny wpływ na wyniki PZU.

Pozytywnie zaskoczył mnie wynik inwestycyjny i zdecydowanie niższe koszty administracyjne. Spodziewałem się, że koszty te wyniosą w II kwartale 346 mln zł.

W I kwartale koszty zaskoczyły negatywnie, ale dochodziły tam kwestie zmiany umów z pracownikami, nowego loga i wyboru dostawcy głównego systemu informatycznego, a w drugim kwartale koszty te powróciły do +normy+.

Rynek może być zaskoczony poziomem kosztów odszkodowań, spodziewano się wyższych odszkodowań. Pomimo wichur, sytuacji w sektorze budowlanym, poziom ten jest na dobrym niskim poziomie, co bardzo pomaga wynikom PZU.

d27m4cp

Rynek zobaczy nowy mnożnik C/Z, który jest niższy po odcięciu dywidendy, zobaczy dobre wyniki kwartalne i przyjrzy się konsensusowi rocznemu, który wynosi 2,7 mld zł i wydaje się być zbyt niski. To są czynniki, które spowodują, że reakcja rynku może być pozytywna".

MARCIN MATERNA, ANALITYK MILLENNIUM DM

"Spółka pokazała dobre wyniki. Dobre są przychody z inwestycji, trochę niższe odszkodowania. Reakcja rynku może być lekko pozytywna, tym bardziej, że odcięto dywidendę".

HANNA KĘDZIORA, TRIGON DM:

"Nasza prognoza zakładała 850 mln zł zysku netto i była to najwyższa prognoza, którą PZU i tak przekroczyło. Wyniki są bardzo dobre operacyjnie. Są w nich uwzględnione zdarzenia jednorazowe, ale in minus, więc bez nich wyniki byłyby jeszcze lepsze.

Reakcja rynku powinna być jak najbardziej pozytywna".(PAP)

seb/ mto/

d27m4cp

Podziel się opinią

Share
d27m4cp
d27m4cp