Trwa ładowanie...
d83t7rm

Wyniki rekrutacji do szkół - Warszawa. Rekrutacja uzupełniająca

Termin ogłoszenia wyników rekrutacji do szkół średnich nie jest ujednolicony. Harmonogram ustalany jest indywidualnie przez kuratorów oświaty. Na Mazowszu wyniki ogłoszono we wtorek. Podpowiadamy, jaki jest termin rekrutacji uzupełniającej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyniki rekrutacji do szkół średnich - Warszawa. Rekrutacja uzupełniająca
Wyniki rekrutacji do szkół średnich - Warszawa. Rekrutacja uzupełniająca (East News)
d83t7rm

Wyniki rekrutacji - Warszawa

Tegoroczni absolwenci gimnazjów i szkół podstawowych z woj. mazowieckiego we wtorek poznali wyniki rekrutacji do wybranych przez siebie szkół średnich. Terminy ogłoszenia list ustalany jest indywidualnie przez kuratorów oświaty. Odmienne są także zasady rekrutacji w różnych miastach i powiatach, np. jeśli chodzi o liczbę szkół i klas, do których aplikować mogą uczniowie.

W Warszawie absolwenci mogli składać podania do dowolnej liczby szkół i klas. W 2019 r. nie było w tej kwestii żadnych ograniczeń. Kandydaci musieli jedynie wskazać swoje preferencje, czyli szkołę pierwszego wyboru i wskazać kolejne.

d83t7rm

Od wtorku (16 lipca) godz. 12.00 do środy 24 lipca do godz. 10.00 kandydaci, którzy zostali zakwalifikowani, muszą potwierdzić wolę przyjęcia do wybranej szkoły średniej. Uczniowie, których zabrakło na listach, będą mieli kolejną szansę w rekrutacji uzupełniającej.

Zobacz: Kolejna odsłona reformy edukacji. Minister Zalewska odpowiada money.pl

Wyniki rekrutacji - Warszawa. Rekrutacja uzupełniająca

W celu potwierdzenia woli przyjęcie do wybranej szkoły średniej absolwenci muszą dostarczyć do szkoły oryginał świadectwa ukończenia gimnazjum lub szkoły podstawowej, oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego lub ósmoklasisty oraz zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu (w przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe).

d83t7rm

Komisje rekrutacyjne w warszawskich szkołach mają podać do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych oraz nieprzyjętych 25 lipca do godz. 12.00. Rekrutację uzupełniającą, będzie prowadzona więc od 26 lipca (godz. 8.00) do 30 lipca (godz. 12.00).

Czytaj także: Wyniki rekrutacji do liceów. Okrzyki radości, łzy rozczarowania. Uczniowie sprawdzają listy

W rekrutacji uzupełniającej kandydaci nie będą wypełniać wniosku o przyjęcie w elektronicznym systemie, ale wniosek o przyjęcie będą składać bezpośrednio w wybranej przez siebie szkole dysponującej wolnymi miejscami.

Wyniki rekrutacji uzupełniającej uczniowie poznają 19 sierpnia. Jednak ostateczny termin, kiedy komisje rekrutacyjne w szkołach podadzą do publicznej wiadomości listy kandydatów, zaplanowano na 28 sierpnia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d83t7rm

Podziel się opinią

Share
d83t7rm
d83t7rm