Trwa ładowanie...

Wysocy i łysi zarabiają więcej

- Jesteś wysoki i łysy - masz szansę na kierowniczą posadę - twierdzą naukowcy uniwersytetu w Barcelonie, autorzy badań dotyczących cech lidera i przywódcy.
Share
Wysocy i łysi zarabiają więcej
Źródło: Mat.prasowe
d292eua

Z badań barcelońskiego uniwersytetu wynika, że większe szanse na lepsze zarobki mają osoby, które wzbudzają zaufanie. A stanowiska szefa, czy prezesa firmy częściej obejmują wysocy. Po przeanalizowaniu wzrostu szefów największych, światowych koncernów, okazało się, że mają oni zwykle o 6,5 cm więcej niż wynosi przeciętny wzrost. Jednak, jeśli do wzrostu dojdzie brak włosów - sukces jest niemal murowany.

- Goląc głowę, nie wiadomo dlaczego, człowiek wzbudza więcej zaufania. Wtedy też otoczenie uważa go za lidera, nawet jeśli wcześniej, kiedy miał włosy, tak nie myślano - zapewnia Xavier Sala, ekonomista i współautor projektu.

Lepiej też być szczupłym i wysportowanym niż grubym. Jak wynika z badań, każdy kilogram nadwagi przekłada się na 0,6 proc. pensji. Zaufanie wzbudzają też brodaci. Jednak ci mogą liczyć na lepsze zarobki, rzadko zaś na kierownicze stanowisko.

d292eua

Podziel się opinią

Share
d292eua
d292eua