Trwa ładowanie...
di9ps1c

Wyższa pensja minimalna podniesie ceny? Kandydat PiS na posła: "To jest naturalne"

Wicemarszałek województwa podkarpackiego i kandydat na posła Stanisław Kruczek skomentował potencjalny wpływ wyższej pensji minimalnej na wzrost cen produktów. Jego zdaniem jest to naturalne. Powołał się na przykład… cukierni, którą prowadzi jego żona.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wzrost pensji minimalnej może oznaczać, że wzrosną też ceny produktów
Wzrost pensji minimalnej może oznaczać, że wzrosną też ceny produktów (iStock.com)
di9ps1c

– Drożdżówka w tej cukierni w hurcie kosztuje złotówkę. Oszczędność jest tylko na kosztach pracy, bo energia, cukier czy mąka w takiej samej cenie jak w Anglii czy w Niemczech. W Niemczech drożdżówka kosztuje 1,30 czy 1,40 euro, to jest 6 złotych – wytłumaczył dziennikarzom TOK FM Stanisław Kruczek.

– Gdyby w Polsce tę drożdżówkę można było sprzedać za 6 złotych, to automatycznie pracownicy mogliby już w tej chwili zarabiać ok. 4 tys. złotych miesięcznie. A zarabiają najniższą krajową – dodał wicemarszałek i przekonywał, że przy otwartych rynkach europejskich nie może być zbyt dużych rozbieżności w cenach produktów.

– Jeśli dobrze zrozumiałem, to albo pana żona nie będzie mogła tych drożdżówek sprzedać za złotówkę, bo wzrośnie płaca minimalna. Albo będzie musiała sprzedawać je za 1,30 euro i prawdopodobnie nie sprzeda ich wiele. Wtedy pan będzie jedynym żywicielem rodziny – skontrował Paweł Poncyljusz, kandydat Koalicji Obywatelskiej w okręgu rzeszowskim.

di9ps1c

Zobacz także: Sukces polskiej gospodarki. Za nami trzydzieści dobrych lat

Kruczek przyznał, że wzrost płacy minimalnej będzie równoznaczny ze wzrostem cen. – To jest naturalne – skomentował.

Według programu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości pensja minimalna miałaby wzrosnąć do 3 tys. złotych w 2021 roku, a w 2023 roku do 4 tys. Rząd Mateusza Morawieckiego już przyjął projekt, który podniesie pensję minimalną w przyszłym roku do wysokości 2600 złotych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

di9ps1c

Podziel się opinią

Share
di9ps1c
di9ps1c