Trwa ładowanie...

Wyższe kary za znieważenie homoseksualisty?

Za znieważenie homoseksualistów powinno grozić do trzech lat więzienia. Zaostrzenia przepisów chce rzecznik praw obywatelskich Janusz Kochanowski.

Wyższe kary za znieważenie homoseksualisty?
d18ddlt
d18ddlt

Obecnie osobie, która znieważa, stosuje przemoc oraz rozpowszechnia treści mogące wywołać nienawiść ze względu na przynależność narodową, etniczną, rasową i wyznanie grozi nawet do pięciu lat więzienia.

Rzecznik praw obywatelskich chce, żeby dopisać jeszcze jedną kategorię: orientację seksualną. Zmian w prawie domagają się przedstawiciele Kampanii przeciw Homofobii.

Co o propozycji karania za obrażenie gejów myśli resort sprawiedliwości? Na razie niewiele. - Przeanalizujemy wystąpienie rzecznika - zapowiada Joanna Dębek z biura prasowego ministerstwa.

Jeśli nawet minister Czuma nie poprze propozycji Kochanowskiego, przez Sejm i tak przetoczy się debata, czy karać za znieważanie gejów. Projekt zostanie zgłoszony bowiem, jako poselski.

Działacze z Kampanii przeciw Homofobii przekonali do niego grupę posłów. - Popierają nas politycy z różnych frakcji. Nie tylko z SLD, ale też PO - mówi Biedroń.

d18ddlt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18ddlt