Trwa ładowanie...
d7hl1vp

Wzrost produkcji przemysłowej w XI wyniesie ok. 11 proc. rdr; w XII przyspieszy - MG

22.11. Warszawa (PAP) - Wzrost produkcji przemysłowej w listopadzie br. wyniesie ok. 11 proc. rdr w porównaniu z 8 proc. wzrostem w październiku - oceniają w przesłanym PAP...

d7hl1vp
d7hl1vp

22.11. Warszawa (PAP) - Wzrost produkcji przemysłowej w listopadzie br. wyniesie ok. 11 proc. rdr w porównaniu z 8 proc. wzrostem w październiku - oceniają w przesłanym PAP komentarzu eksperci z Departamentu Analiz i Prognoz Ministerstwa Gospodarki. Ich zdaniem w grudniu należy się spodziewać, że roczna dynamika wzrostu produkcji będzie wyższa niż w listopadzie.

"Zdaniem ekspertów MG w listopadzie 2010 roku wzrost produkcji przemysłowej będzie zbliżony do 11 proc., a w kolejnym miesiącu powinien jeszcze przyspieszyć" - napisano w komentarzu.

Produkcja przemysłowa w październiku 2010 r. była wyższa o 8 proc. niż przed rokiem i o 1,6 proc. niższa niż we wrześniu 2010 r.

"Dane te są wyższe od oczekiwań ekspertów resortu gospodarki i wskazują, że sektory przemysłowy oraz budowlany pozostają głównymi czynnikami wzrostu gospodarczego w ostatnim kwartale" - podkreślają analitycy resortu gospodarki. (PAP)

bg/ ana/

d7hl1vp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7hl1vp