Trwa ładowanie...
dza54cu
dza54cu

Wzrost produkcji przemysłowej w XI zbliżony do notowań z X - MG

21.11. Warszawa (PAP) - Wzrost produkcji przemysłowej w listopadzie będzie zbliżony do notowanego w październiku, zaś w grudniu produkcja sprzedana powinna zwiększyć się o około...
Share
dza54cu

21.11. Warszawa (PAP) - Wzrost produkcji przemysłowej w listopadzie będzie zbliżony do notowanego w październiku, zaś w grudniu produkcja sprzedana powinna zwiększyć się o około 5-6 proc. - oczekują eksperci z Ministerstwa Gospodarki. Ich zdaniem wzrost PKB w IV kw. 2011 roku wyniesie ok. 4 proc.

"Według wstępnych szacunków GUS produkcja sprzedana przemysłu w październiku 2011 r. była o 6,5 proc. wyższa w porównaniu z analogicznym miesiącem 2010 roku i o 2,4 proc. niższa niż we wrześniu br. Analitycy MG prognozowali zbliżone do 7 proc., tempo wzrostu produkcji w październiku br." - napisano w komentarzu do danych GUS przesłanym PAP.

Eksperci MG oczekują, że w listopadzie 2011 roku tempo wzrostu produkcji przemysłowej będzie zbliżone do notowanego w październiku br., głównie w wyniku wysokiej dynamiki sprzedaży w działach przetwórstwa przemysłowego.

dza54cu

"Sytuacja w ostatnich miesiącach może być wynikiem spowolnienia w działach związanych z produkcją aut. W ostatnim miesiącu 2011 roku produkcja sprzedana powinna zwiększyć się o około 5-6 proc." - napisano.

Analitycy MG prognozują, że PKB w IV kw. 2011 roku wyniesie ok. 4 proc.

"Przemysł oraz budownictwo będą motorem wzrostu gospodarczego w ostatnim kwartale 2011 r., co stanowi o solidnych fundamentach polskiej gospodarki" - napisano. (PAP)

bg/ jba/ asa/

dza54cu

Podziel się opinią

Share
dza54cu
dza54cu