Trwa ładowanie...
dsgtcgx

Wzrost stóp w IV kw. '14 możliwy, prawdopodobieństwo odsunięcia na I kw. '15 wzrosło - Bratkowski

20.03. Warszawa (PAP) - Podwyżka stóp NBP w IV kwartale 2014 roku jest nadal możliwa, ale prawdopodobieństwo, że rozpoczęcie cyklu podwyżek stóp przesunie się na I kwartał 2015...

Share
dsgtcgx

20.03. Warszawa (PAP) - Podwyżka stóp NBP w IV kwartale 2014 roku jest nadal możliwa, ale prawdopodobieństwo, że rozpoczęcie cyklu podwyżek stóp przesunie się na I kwartał 2015 roku jest obecnie wyższe niż wcześniej - ocenia Andrzej Bratkowski w wywiadzie dla The Wall Street Journal.

"Chciałbym, by cykl podwyżek stóp rozpoczął się wcześnie i przebiegał w bardzo wolnym tempie po 0,25 pkt proc. co dwa, trzy miesiące" - powiedział Bratkowski.

"Podwyżka stóp w IV kwartale jest nadal możliwa, choć prawdopodobieństwo, że cykl podwyżek rozpocznie się w pierwszym kwartale 2015 roku jest wyższe niż wcześniej" - dodał.

Bratkowski dodał, że z inflacją na poziomie około 1 proc. - znacznie poniżej celu NBP na poziomie 2,5 proc. - i bez oznak jej nagłego wzrostu w najbliższej przyszłości, RPP może nieco odsunąć w czasie zacieśnienie polityki pieniężnej.(PAP)

jba/ jtt/

dsgtcgx

Podziel się opinią

Share
dsgtcgx
dsgtcgx