Trwa ładowanie...
tvn cnbc

Z końcem roku TVN CNBC zakończy emisję pod dotychczasową nazwą

Z końcem roku kanał biznesowy TVN CNBC zakończy emisję pod dotychczasową nazwą - poinformował PAP rzecznik TVN Karol Smoląg. W miejsce TVN CNBC będzie nadawany kanał rozszerzony o wiadomości pozabiznesowe.

Share
Z końcem roku TVN CNBC zakończy emisję pod dotychczasową nazwą
Źródło: autor: Adam Kliczek / Wikipedia, licencja: CC BY-SA 3.0
d1bu754

Według Smoląga nowym szefem stacji został Adam Pieczyński. Oznacza to, że kanałem nie kieruje już Roman Młodkowski.

Nie wiadomo jeszcze, jak będzie wyglądała ramówka programu pod nową nazwą. Z komunikatu w tej sprawie wynika jedynie, że TVN podjął decyzję o rozszerzeniu zakresu informacji nadawanych przez TVN CNBC o wiadomości pozabiznesowe.

- Prowadzimy z CNBC rozmowy na temat tego, jak najlepiej odpowiadać na potrzeby widzów TVN zainteresowanych informacjami ekonomicznymi i biznesowymi - podkreślił rzecznik prasowy spółki. Nie chciał odpowiedzieć na pytanie, czy stacja rezygnuje z nazwy CNBC, aby zaoszczędzić na opłatach licencyjnych.

d1bu754

Według serwisu wirtualnemedia.pl oprócz Młodkowskiego wypowiedzenia otrzymali także m.in. zastępca redaktora naczelnego TVN CNBC Beata Chądzyńska, szef zespołu reporterów i prowadzący "Dzień na rynkach" Mikołaj Kunica i szef zespołu redaktorów Radosław Wróblewski.

TVN CNBC jest polską wersją amerykańskiej sieci kanałów informacyjnych o tematyce ekonomicznej CNBC. Grupa ITI uruchomiła tę stację we współpracy z CNBC Europe w 2007 r. Dało to możliwość korzystania z materiałów CNBC Europe, a także łączenia na żywo z centrami CNBC na świecie.

Na antenie stacji TVN CNBC można zobaczyć m.in. relacje z sytuacji na rynkach, pasma poświęcone giełdzie i rynkom walutowym.

Kanał osiągnął rentowność w 2010 r. Potem TVN nie ujawniała wyników finansowych stacji.

Według badania Nielsen Audience Measurement udział w rynku stacji w 2012 r. wyniósł 0,06 proc. Kanał konkurencyjny TV Biznes (od 18 lutego br. pod nazwą Polsat Biznes) osiągnął 0,03 proc.

d1bu754

Podziel się opinią

Share
d1bu754
d1bu754