Trwa ładowanie...

Z przedsiębiorcami jest nam po drodze

Mamy dobre relacje z przedsiębiorcami - twierdzi gros samorządowców. Wcale nie jest tak różowo - odpowiada biznes. Pentor na zlecenie "Pulsu Biznesu" przeprowadził unikatowe badanie.
Share
Z przedsiębiorcami jest nam po drodze
Źródło: Jupiterimages
d3i9r9b

Zapytał ponad 2 tys. samorządowców z całej Polski, jak układa się ich współpraca z lokalnym biznesem. Najbardziej zadowoleni z niej są respondenci z opolskiego - ponad 47 proc. uważa, że "bardzo dobrze", a ponad 44 proc., że "dobrze". Podobne opinie wystawili samorządowcy z większości regionów.

Samorządowcy przekonują, iż mają powody do zadowolenia, ale do zrobienia jest jeszcze dużo - uważa "PB". Zdaniem prezydenta Kielc, pomiędzy samorządowcami a biznesem wciąż poważną przeszkodą jest... ryzyko polityczne.

- Jeśli jakiś prezydent spotka się z przedsiębiorcą, zaraz pojawiają się podejrzenia. Wciąż brakuje świadomości, że biznes i samorządy powinny współpracować i to nie jest nic nagannego - mówi prezydent Wojciech Lubawski. Samorządowcom nie pomagają też regulacje prawne. O tym więcej na łamach "Pulsu Biznesu".

d3i9r9b

Podziel się opinią

Share
d3i9r9b
d3i9r9b