Trwa ładowanie...

Z Warszawy do Los Angeles. LOT startuje z nowym połączeniem

W poniedziałek po raz pierwszy w historii samolot LOT-u poleci w ramach regularnego połączenia bezpośrednio z Warszawy do "Miasta Aniołów" - chwalą się polskie linie lotnicze.

Share
Z Warszawy do Los Angeles. LOT startuje z nowym połączeniemŹródło: WP.PL, fot: Aero Icarus/Flickr (CC BY-NC-SA 2.0)
d18rowh

W poniedziałek po raz pierwszy w historii samolot LOT-u poleci w ramach regularnego połączenia bezpośrednio z Warszawy do "Miasta Aniołów" - chwalą się polskie linie lotnicze. Polska spółka jest jedyną w regionie, która będzie realizowała bezpośrednie loty na tej trasie.

- Jest to jedno z najważniejszych i najsłynniejszych miast Stanów Zjednoczonych. Kalifornia to nie tylko idealny kierunek na wakacje, ale także coraz ważniejszy ośrodek biznesowy - powiedział dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej PLL LOT Adrian Kubicki. Dodał, że loty będą wykonywane przez Boeingi 787 Dreamliner.

LOT to jedyna linia lotnicza w Europie Środkowej, która będzie oferować bezpośrednie loty do Kalifornii. Rejsy będą realizowane w poniedziałki, wtorki, piątki i soboty. Wprowadzenie rejsów na zachodnie wybrzeże USA to kolejny element realizacji strategii rentownego wzrostu Polskich Linii Lotniczych LOT.

d18rowh

- Liczymy na pasażerów z Polski, ale także z państw Europy Środkowej, Wschodniej, Zachodniej oraz z Kaukazu i Bliskiego Wschodu, podróżujących do Kalifornii. Nasz rozkład lotów do Los Angeles jest tak ułożony, aby w Warszawie zapewnić krótkie przesiadki właśnie na tych kierunkach, na których obserwujemy stale rosnący potencjał biznesowy i turystyczny do Los Angeles - podkreślił Kubicki i przypomniał, że w okolicy Los Angeles mieszka wiele osób pochodzących z Europy Środkowo-Wschodniej. - Nie muszą się już one przesiadać w zatłoczonych hubach zachodniej Europy - mówił.

Dreamliner wraz z pasażerami ma wystartować w poniedziałek z warszawskiego Lotniska Chopina po godzinie 16.30, by po prawie 13 godzinach wylądować na lotnisku Los Angeles International Airport. Rejs powrotny ma trwać 11,5 godziny. Załoga pierwszego lotu do Los Angeles będzie liczyła trzech pilotów i 10 osób personelu pokładowego. Podróżni będą lecieli m.in. nad Islandią, Grenlandią, Oceanem Atlantyckim, Kanadą i Stanami Zjednoczonymi. Los Angeles będzie siódmym połączeniem dalekiego zasięgu w siatce LOT-u, w tym piątym do Ameryki Północnej. PLL LOT lata do Chicago, Nowego Jorku, Toronto, Pekinu, Seulu, Tokio. Wkrótce ruszą też połączenia z Warszawy do Newark i z Krakowa do Chicago. W 2017 roku LOT będzie obsługiwał w sumie sześć tras do Ameryki Północnej. Zgodnie ze strategią, przewoźnik chce stać się linią pierwszego wyboru nie tylko dla pasażerów podróżujących z Polski, ale również innych krajów w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Na początku marca prezes PLL LOT Rafał Milczarski poinformował, że za 2016 r. spółka może uzyskać wynik netto przekraczający 300 mln zł. Zastrzegł, że to szacunki, a wynik jest przed audytem. Zysk z działalności podstawowej, czyli przewozu pasażerów, sięgnie 180-200 mln zł. W ubiegłym roku na pokładach swoich samolotów LOT przewiózł ponad 5,5 mln pasażerów.

Udziałowcami PLL LOT są: Skarb Państwa (99,82 proc. akcji), TFS Silesia (0,144 proc. akcji) oraz pracownicy (0,036 proc. akcji).

d18rowh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18rowh
d18rowh