Trwa ładowanie...
wybory
14-04-2010 11:20

Z wyborem prezesa NBP nie należy się spieszyć

W warunkach trwającej żałoby narodowej nie należy spieszyć się z wyborem
prezesa NBP. Bank funkcjonuje bez zakłóceń - powiedział w TOK FM szef doradców premiera Michał
Boni.

Z wyborem prezesa NBP nie należy się spieszyć
d39m2kb
d39m2kb

W warunkach trwającej żałoby narodowej nie należy spieszyć się z wyborem prezesa NBP. Bank funkcjonuje bez zakłóceń - powiedział w TOK FM szef doradców premiera Michał Boni.

"W oczywisty sposób w pewnym czasie należy dokonać wyboru nowego prezesa NBP. Prawo nie określa, w jakim czasie to powinno być dokonane" - powiedział Boni.

"Pierwsze dni żałoby, to nie jest dobry moment na dokonywanie tych spekulacji tym bardziej, że z konstytucyjnego punktu widzenia jest istotne, aby dwa organy konstytucyjne jakimi są prezes NBP, w chwili obecnej zastępca prezesa oraz RPP zgodnie ze sobą kooperowały" - powiedział w TOK FM Michał Boni.

d39m2kb

Podkreślił, że w tej chwili te dwa organy kooperują zgodnie.

"Najważniejsze dla stabilności jest to, że one się porozumiały, co do mechanizmu funkcjonowania. Ważne jest to, że nie ma konfliktu między tymi organami. To daje nam poczucie stabilności na czas przejściowy" - uważa.

Boni dodał, że wyłonienie nowego szefa NBP powinno nastąpić w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

"W oczywisty sposób należy dokonać wyboru (prezesa NBP - PAP). A kiedy to będzie, to prawo nie określa. Myślę więc, że nastąpi to w ciągu najbliższych kilkunastu tygodni, czy paru miesięcy (...) Nie należy pospieszać" - dodał.

d39m2kb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39m2kb