Trwa ładowanie...
d3m6hih

ZA Puławy zbudują instalację granulacji mechanicznej kosztem 385 mln zł

Warszawa, 29.05.2015 (ISBnews) - Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy zbudują do 2019 r. nową instalację do granulacji mechanicznej kosztem 385 mln zł, podała firma. Łącznie na trzy inwestycje planowane do 2021 r. spółka wyda 2,2 mld zł.

Share
d3m6hih

Budowa nowej instalacji ma uelastycznić produkcję saletry amonowej oraz umożliwić produkcję saletrzaku (CAN) oraz saletry amonowej granulowanej, podano również.

Zadanie inwestycyjne jest częścią planu, który przewiduje wydatki rzędu 2,2 mld zł. W tym tygodniu rada nadzorcza ZA Puławy wyraziła zgodę na realizację inwestycji polegających na modernizacji istniejącej i budowie nowej instalacji kwasu azotowego kosztem kosztem 695 mln zł do 2021 r. oraz budowie bloku gazowo-parowego 400 MWe kosztem 1,125 mld zł do 2019 r.

"Dzięki tym inwestycjom otworzymy nowe możliwości produkcyjne, operacyjne i logistyczne. Sobie zapewnimy samowystarczalność w zakresie dostaw energii i ciepła, naszym klientom zaoferujemy nowoczesne formuły nawozowe, a mieszkańcom regionu nowe miejsca pracy" - powiedział prezes spółki Marian Rybak, cytowany w komunikacie.

d3m6hih

Grupa Azoty jest jedną z największych w europejskiej branży chemicznej, obecna jest w sektorze tworzyw konstrukcyjnych, nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a także alkoholi OXO i plastyfikatorów. Jednostką dominującą są Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach notowane są na warszawskiej giełdzie od 2008 roku. Zgoda Komisji Europejskiej na włączenie do Grupy Azoty ZA Puławy wydana została na początku 2013 r.

(ISBnews)

d3m6hih

Podziel się opinią

Share
d3m6hih
d3m6hih