Trwa ładowanie...
d1257pm

Za trzy lata wiek emerytalny: 67 lat? Wykluczone!

Rzecznik ministerstwa pracy Bożena Diaby zdementowała informacje, jakoby w resorcie toczyły się negocjacje na temat wydłużenia wieku emerytalnego.
Share
Za trzy lata wiek emerytalny: 67 lat? Wykluczone!
Źródło: Jupiterimages
d1257pm

O tym, że już za trzy lata Polacy będą mogli przechodzić na emeryturę dopiero po 67. roku życia napisał dziś jeden z dzienników.

Bożena Diaby powiedziała, że informacja ta została wyssana z palca.

Zacytowała autoryzowane wypowiedzi minister Fedak dla gazety. Minister powiedziała: "Jeżeli w przyszłości rozpoczną się prace wydłużenia wieku przechodzenia na emeryturę, to należy to robić stopniowo. Na przykład w pierwszej kolejności przesunąć obecnym czterdziestolatkom wiek przejścia na emeryturę - załóżmy o rok lub dwa lata."

d1257pm

Bożena Diaby zaznaczyła, że ponad wszelką wątpliwość resort obecnie nad tym nie pracuje.

Teraz ustawowy wiek przechodzenia na emeryturę to 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn.

O tym, że wiek emerytalny dla mężczyzn i kobiet zostanie wydłużony do 67. roku wspomina rządowy raport "Polska 2030". Przygotowany przez zespół Michała Boniego wskazuje na wyzwania, przed którymi stoi Polska na progu kolejnego dwudziestolecia.
Podniesiona w dokumencie kwestia wydłużenia pracy o siedem lat dla kobiet i o dwa lata dla mężczyzn to jeden z kilku elementów planu rozwoju kraju. Inne zagadnienia dotyczyły wzrostu gospodarczego kraju i regionalnego, rynku pracy,edukacji,rozwoju regionów, spójności społecznej.

d1257pm

Podziel się opinią

Share
d1257pm
d1257pm