Trwa ładowanie...
d41wys8

Za wcześnie jest, by mówić o gwarancjach rządowych dla projektu budowy elektrowni jądrowej - MSP

21.11. Kozienice (PAP) - Jest czas na dyskusję o finansowaniu projektu elektrowni jądrowej - ocenia minister skarbu Mikołaj Budzanowski. Ocenia on, że na razie za wcześnie jest, by...

Share
d41wys8

21.11. Kozienice (PAP) - Jest czas na dyskusję o finansowaniu projektu elektrowni jądrowej - ocenia minister skarbu Mikołaj Budzanowski. Ocenia on, że na razie za wcześnie jest, by mówić o udzieleniu gwarancji rządowych dla tego projektu.

"Jest czas, by dyskutować, jak sfinansujemy projekt elektrowni jądrowej. Teraz jest ważne, w jakiej procedurze organizowany jest przetarg, w jakim miejscu powstanie elektrownia" - powiedział Budzanowski dziennikarzom.

Pytany, czy jest możliwe udzielenie gwarancji rządowych na ten projekt, odpowiedział, że jest za wcześnie, by o tym mówić.

d41wys8

Nie wykluczył, że w przyszłości program energetyki jądrowej będzie współfinasowany w ramach programu Inwestycje Polskie.

"Będziemy to wiedzieć w 2015 roku, gdy będzie wiadomo, gdzie powstanie elektrownia, i kto będzie dostawcą technologii" - powiedział.

Niedawno Krzysztof Kilian, prezes PGE, informował, że dla projektu jądrowego kluczowe jest wsparcie ze strony państwa.

"Projekt jądrowy wzbudza wiele pytań, na które my też nie mamy odpowiedzi. Kluczowe decyzje muszą zostać podjęte w nieodległym czasie. Istotną cechą, która będzie decydowała jak będziemy się zachowywali, czy projekt będzie w ogóle możliwy będzie rola państwa, jego udział we wsparciu finansowym tego projektu" - mówił wówczas Kilian. (PAP)

pel/ jtt/

d41wys8

Podziel się opinią

Share
d41wys8
d41wys8