Trwa ładowanie...
d3xm5um
IAR
kraków

Zakaz palenia węglem. Ważne głosowanie dla Krakowa

Radni sejmiku województwa małopolskiego zdecydują dziś o zakazie palenia węglem i drewnem w piecach. Przyjęcie uchwały oznacza, że najbardziej zanieczyszczone miasto stanie się też pierwszym w Polsce, które zakaże ogrzewania mieszkań paliwami stałymi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zakaz palenia węglem. Ważne głosowanie dla Krakowa
(Eastnews, Fot: Piotr Kamionka/EastNEws)
d3xm5um

O wprowadzenie zakazu od kilku lat zabiegają przedstawiciele Krakowskiego Alarmu Smogowego. Ich zdaniem, uchwała ta jest warunkiem koniecznym dla doprowadzenia jakości powietrza w Krakowie do stanu nie zagrażającego zdrowiu i życiu.

Według projektu uchwały, zakaz palenia węglem i drewnem w Krakowie miałby zacząć obowiązywać w 2019 roku. Źródłem smogu w mieście są przede wszystkim piece węglowe. Odpowiadają za niemal 50 procent zanieczyszczenia powietrza.

Radni już raz zdecydowali o wprowadzaniu zakazu palenia węglem i drewnem w Krakowie. Pierwszą uchwałę zaskarżył jednak Naczelny Sąd Administracyjny jako niezgodną z ustawą o ochronie środowiska. Przygotowanie kolejnej uchwały było możliwe dzięki ustawie antysmogowej, która zaczęła obowiązywać kilka miesięcy temu.

d3xm5um

Podziel się opinią

Share
d3xm5um
d3xm5um