Trwa ładowanie...
opolskie
13-03-2013 17:10

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A4

GDDKiA wprowadziła zakaz wyprzedzania dla samochodów ciężarowych na opolskim odcinku autostrady A4. Zakaz będzie obowiązywał w obrębie węzłów autostradowych i jest podyktowany poprawą bezpieczeństwa.

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A4Źródło: AFP
d8hbdpz
d8hbdpz

- Od 12 marca 2013 r. w obrębie węzłów na opolskim odcinku autostrady A4 wprowadzony zostaje zakaz wyprzedzania dla samochodów ciężarowych - poinformował w środę PAP rzecznik prasowy opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Michał Wandrasz.

- Informacja o zakazie wyświetlana jest na tablicach świetlnych umieszczonych w odległości kilometra od każdego z węzłów. Zakazy obowiązują do najbliższych wjazdów na węzłach - dodał.

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek GDDKiA wprowadziła po konsultacjach m.in. z policją. Jest on spowodowany koniecznością poprawy bezpieczeństwa w obrębie węzłów. - Często dochodzi tam do sytuacji, w których kierowca jadącej autostradą ciężarówki, widząc wjeżdżającą z węzła inną ciężarówkę, zjeżdża gwałtownie na lewy pas, aby wpuścić włączający się pojazd na prawy pas. Zajeżdża wówczas drogę samochodom jadącym szybkim pasem (lewym) i doprowadza do niebezpiecznych sytuacji, mogących doprowadzić do zderzenia - tłumaczył Wandrasz.

Informacja o zakazie wyprzedzania będzie wyświetlana stale. Gdy pojawi się konieczność podania na tablicy świetlnej innego komunikatu, np.: o robotach drogowych, wypadku, czy zwężeniu jezdni, informacja natychmiast zniknie i zakaz czasowo nie będzie obowiązywał.

d8hbdpz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8hbdpz