Trwa ładowanie...
d15im5d

Zakłady Azotowe Kędzierzyn złożyły prospekt do KNF

29.10.Warszawa (PAP) - Zakłady Azotowe Kędzierzyn złożyły prospekt do Komisji Nadzoru Finansowego - podała spółka w komunikacie prasowym.


"Złożony prospekt...

Share
d15im5d

29.10.Warszawa (PAP) - Zakłady Azotowe Kędzierzyn złożyły prospekt do Komisji Nadzoru Finansowego - podała spółka w komunikacie prasowym.

"Złożony prospekt jest potwierdzeniem zakończenia ważnego etapu przygotowań do prywatyzacji" - powiedział cytowany w komunikacie Krzysztof Jałosiński, prezes ZAK.

"Trudno dziś prognozować, biorąc pod uwagę sytuację na rynkach kapitałowych, kiedy dokładnie odbędzie się oferta publiczna akcji naszej Spółki. Mogę jedynie powiedzieć, że na bieżąco będziemy obserwować i analizować sytuację rynkową tak, aby wspólnie z naszymi doradcami wybrać najbardziej optymalny termin debiutu giełdowego" - dodał prezes.

d15im5d

Spółka podała, że analizuje też inne możliwości pozyskania środków.

"Równolegle do wariantu giełdowego, analizujemy również inne możliwości pozyskania kapitałów na inwestycje planowane przez spółkę na najbliższe lata" - powiedział prezes.

Na początku października Marek Karabuła, prezes Nafty Polskiej, powiedział, że rozważane jest obniżenie wartości emisji Kędzierzyna. Wcześniej zarząd Kędzierzyna mówił, że chciałby, aby spółka pozyskała z rynku około 500 mln zł.

Według wcześniejszych informacji spółka ma być gotowa do debiutu w grudniu, ale ostateczny termin będzie zależał od sytuacji na rynku.

d15im5d

Obecnie 6,28 proc. Kędzierzyna ma Skarb Państwa, Nafta Polska ma 80 proc., a resztę mają pracownicy.

Po przeprowadzeniu emisji podwyższeniowej Skarb Państwa nadal zachowa kontrolę w spółce.

W 2007 r. skonsolidowane przychody ze sprzedaży grupy ZAK wyniosły 1,67 mld zł (wzrost o ponad 13 proc. w porównaniu z 2006 r.), a skonsolidowany zysk netto wzrósł niemal trzykrotnie do poziomu 115,3 mln zł. (PAP)

pel/ asa/

d15im5d

Podziel się opinią

Share
d15im5d
d15im5d