WP

Zakupy w Biedronce i Lidlu zrobisz przez internet. Pierwszy taki serwis w Polsce

Pójdą za ciebie do Biedronki albo innego marketu, zrobią zakupy i przyniosą do domu. Wszystko zgodnie z listą, którą przygotujesz im w internecie - tak działają pracownicy serwisu Szopi.pl. Spółka On Demand, która stoi za projektem, łapie się za głowę, że nikt wcześniej na to nie wpadł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zakupy w Biedronce i Lidlu zrobisz przez internet. Pierwszy taki serwis w Polsce
(Eastnews)
WP

O pomyśle prezesa firmy, Zbigniewa Płuciennika, pisze portal wiadomoscihandlowe.pl. W Ameryce i w Azji takie usługi już działają, ale w Polsce to nowość. Szopi.pl działa od połowy zeszłego roku. Jest on przydatny szczególnie w przypadku chęci zrobienia zakupów w Biedronce i Lidlu, najpopularniejszych w Polsce sklepach, które zarazem nie mają możliwości zamawiania dostawy do domu przez internet w ramach tak zwanego e-sklepu. Inne markety, w których zakupy za nas zrobią pracownicy Szopi.pl, to Auchan, Carrefour, Piotr i Paweł i kilka mniejszych punktów, jak na przykład Galeria Wypieków.

Choć niektóre z tych marketów prowadzą e-sklepy, Zbigniew Płuciennik nie boi się konkurencji. Jak zaznacza, jego serwis zyskuje przewagę dzięki ekspresowemu tempu dostarczania zakupów pod wskazany adres. Zwykle nie zajmuje to szoperom więcej niż godzinę - chyba że zamawiający zażyczy sobie inaczej.

Co jeszcze oferuje serwis? Stały kontakt szopera z klientem. Jeśli któregoś z zamówionych towarów nie ma półce, klient otrzymuje telefon z pytaniem, czy kupić coś w zamian, czy po prostu odpuścić tę pozycję z listy. Klient dostaje też smsa z informacją o imieniu szopera, który go obsługuje. Na koniec dostaje zakupy w eleganckich, papierowych torbach.

WP

Na razie Szopi.pl działa na większości terenu Krakowa i na 70 procentach powierzchni Warszawy. Dziennie ma około 100 klientów. W najbliższej przyszłości szefostwo planuje rozwój serwisu na dwa kolejne miasta - Poznań i Wrocław albo Trójmiasto - podają wiadomoscihandlowe.pl.

Polub WP Finanse
WP
WP