Trwa ładowanie...

Zakupy w sieci dla ryzykantów

Niemal co piaty klient e-sklepu nie otrzymał towaru albo usługi, które zamówił. Co trzeci dostał inny produkt - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Zakupy w sieci dla ryzykantówŹródło: AFP, fot: MIGUEL MEDINA
d47fe4g
d47fe4g

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów sprawdził, czy e-sklepy respektują prawa klientów. Wnioski są mało optymistyczne. Z raportu wynika, że najczęstszym przewinieniem firm internetowych jest nieinformowanie klientów o przysługującym im prawie do odstąpienia od umowy w ciągu 10 dni. Aż 50 procent kupujących w sieci przyznało, że nie otrzymało takiej informacji od sprzedawcy. A to bardzo istotne, bo zgodnie z prawem konsument, który takiej informacji nie usłyszał, ma już nie 10 dni, ale 3 miesiące, aby zastanowić się nad dokonanym zakupem i móc swobodnie z niego zrezygnować.

Na drugim miejscu najczęstszych zarzutów znalazło się dostarczanie towaru różniącego się od opisu, jaki zamieścił na stronie sprzedawca. Z taka sytuacją spotkał się prawie co trzeci badany. Następnym w kolejności problemem jest nieprzysyłanie dowodu zakupu wraz z towarem. Aż 22 procent respondentów poskarżyło się też, że dostarczono im uszkodzony towar. Niemal co piaty klient w ogóle nie otrzymał towaru albo usługi, które zamówił.

d47fe4g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47fe4g

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj